Artykuły

Warszawa. Alicja Węgorzewska dyrektorem WOK

W środę w warszawskim Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbyła się III edycja Bitwy Tenorów na Róże. Pomysłodawczynią znakomitej muzycznej imprezy jest Alicja Węgorzewska, która świętuje 20-lecie pracy twórczej. Tego samego wieczoru oficjalnie rozeszła się wieść, że to właśnie szefowa Mazowieckiego Teatru Muzycznego od poniedziałku obejmie stanowisko dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej.

Spontaniczne wykonanie jednego z najsłynniejszych operowych duetów, na wokalnych galach przeistaczającego się w wieloosobowe kuplety, zakończyło środową galę tenorów w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. Nadkomplet publiczności w koncertowym studiu Polskiego Radia zachwycił się nie tylko artystycznym kunsztem konkurujących o Platynową Różę śpiewaków, ale również głosami występujących tego wieczoru znakomitych śpiewaczek.

W konkury o główny laur stanęli Mateusz Zajdel, Miłosz Gałaj, Hubert Stolarski i Wojciech Sokolnicki. Jest jakiś niepisany przesąd, że największe brawa otrzymuje ten, kto zaśpiewa słynną arię Cavaradossiego bądź Kalafa (obie są dziełami Giacomo Pucciniego). I tak się stało, wykonujący w konkursowej części koncertu arię "E lucevan le stelle" z "Toski", wcielając się w malarza Cavaradossiego, Wojciech Sokolnicki zdobył od publiczności najwięcej róż (pełniły funkcję głosów) i tym samym, zgodnie z werdyktem melomanów, z rąk szefa II Programu TVP Marcina Wolskiego otrzymał Platynową Różę. Złota trafiła do rąk Mateusza Zajdela, srebrna - Miłosza Gałaja, a brązową wręczono Hubertowi Stolarskiemu. Trzeba tutaj dodać, że poziom konkursu był niezwykle wyrównany, o czym świadczy fakt, że ułożone przez publiczność bukiety były niemal równe.

Pomysłodawczynią niecodziennego konkursu jest Alicja Węgorzewska, znakomita śpiewaczka, popularyzatorka i menedżer kultury, która oficjalnie już w ten poniedziałek obejmie kierownictwo w jednej z naszych najbardziej prestiżowych operowych scen - Warszawskiej Operze Kameralnej. Serdecznie gratulujemy! Gratulacje należą się też wszystkim wykonawcom za środowe artystyczne popisy. Z okazji dwudziestolecia pracy twórczej i awansu na szefa WOK-u Alicja Węgorzewska odebrała symboliczną złotą koronę od redaktora naczelnego "Codziennej" Tomasza Sakiewicza z dedykacją: "Królowej polskiej sceny - przyjaciele z "Gazety Polskiej".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji