Artykuły

Toruń. Weekend z Przygrywką

Wątek kosmiczny, "Pan Tadeusz" i studenci - ta wybuchowa mieszkanka już w najbliższy weekend zawita na ul. Żeglarską 8. W Teatrze Muzycznym trwa Przygrywka, czyli I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Najbliższy weekend obfitować będzie w wiele atrakcji.

Od piątku, 21 października, na scenie przy ul. Żeglarskiej prezentować się będą zespoły studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych zakwalifikowanych do udziału w Przeglądzie. Pokazy odbywać się będą do niedzieli 23 października. Ogłoszenie wyników i przyznanie nagród w 6 kategoriach (Najlepszy aktor/aktorka dyplomu/egzaminu; Najlepszy Dyplom/Egzamin) nastąpi również 23 października o g. 19:30 podczas Gali Finałowej. W trakcie Gali mini recital współpracującej z teatrem śpiewającej aktorki Pauliny Grochowskiej. Bezpłatne wejściówki na pokazy dostępne są w teatralnym Biurze Obsługi Widza. Na Galę obowiązują zaproszenia.

Konkursowe spektakle oceniać będzie jury w składzie Janusz Grzywacz (twórca legendarnej grupy Laboratorium), Robert Czechowski (dyrektor Lubuskiego Teatru Dramatycznego w Zielonej Górze), Maciej Wojtyszko (polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych), Jacek Bończyk (śpiewający aktor i reżyser teatralny) oraz dyrektor Teatru Anna Wołek.

Jednego z jurorów, Jacka Bończyka (na zdjęciu), będzie można spotkać także w bardziej artystycznym wydaniu - 21 października o g. 19:00 wraz z zespołem wystąpi w koncercie promującym swoją nową płytę "Resume (z wątkiem kosmicznym)". Usłyszymy utwory z pogranicza tanga, piosenki francuskiej, poezji śpiewanej oraz piosenki autorskiej. Aktor sięgnął do utworów, które ukształtowały go artystycznie i miały wpływ na jego styl. Jacek Bończyk zaprezentuje także kilka napisanych przez siebie piosenek. Bilety na koncert, w cenie 20 zł, do nabycia w BOW oraz przed koncertem.

22 października o g. 12:00 w teatralnej Galerii ProScenium zapraszamy na wydarzenie, jakiego jeszcze nie było - aktorzy z Teatru Polskiego w Wilnie odczytają fragmenty "Pana Tadeusza" w oryginalnym języku kresowym, w jakim tworzył Adam Mickiewicz. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji