Artykuły

Bieslko-Biała. Złota Maska dla reżysera "Zielonej Gęsi"

Z okazji obchodzonego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie już przyznane zostały Nagrody Teatralne "Złota Maska" w województwie śląskim. Nagrodę w kategorii Reżyseria otrzymał Paweł Aigner za przedstawienie "Zielona Gęś" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zrealizowane w Teatrze Lalek Banialuka.

Spektakl był także nominowany w pozostałych dwóch najważniejszych kategoriach "Przedstawienie roku 2016" oraz Scenografia (Pavela Hubička). Paweł Aigner (na zdjęciu} od wielu lat współpracuje z Banialuką. Wcześniej w Bielsku-Białej zrealizował przedstawienia cieszące się sympatią publiczności i uznaniem krytyków; obrazy, które na długo pozostają w pamięci: "Zielony Wędrowiec" ("Złota Maska 2006" - Najlepszy Spektakl Roku dla Dzieci), "Ballady i Romanse" oraz "Pierścień i róża"("Złota Maska 2015 - Spektakl dla Młodych Widzów).

Podczas uroczystości odbywających się w Teatrze Polskim zostały także wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru. Laureatami nagrody są m.in. dwaj pracownicy Banialuki: Włodzimierz Pohl - aktor od niemal dwudziestu lat związany z bielskim teatrem lalek, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień oraz Robert Marciniak rzemieślnik teatralny, który od 2001 roku wykorzystując własne umiejętności i znajomość specyfiki sceny uczestniczy z powodzeniem w tworzeniu niepowtarzalnych dekoracji, lalek i rekwizytów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji