Artykuły

Lublin. Teatr Osterwy zaprasza na urodziny

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie w piątek (23 czerwca) obchodzi urodziny swojego patrona. Jeszcze dziś i w czwartek można się zapisywać na warsztaty. Wszyscy chętni mogą dołączyć do ulicznej, urodzinowej parady.

Teatr zaprasza do świętowania 132. rocznicy urodzin Juliusza Osterwy. - Wśród atrakcji: kolorowa parada ulicami miasta, warsztaty, sesja zdjęciowa z Juliuszem Osterwą i najnowsza premiera - spektakl "Marat/Sade", w którym temat zespołowości łączy się z ideą Reduty - teatru założonego przez Osterwę - wyliczają atrakcje organizatorzy.

Najwcześniej, bo już o godz. 10 godz. zaczną się warsztaty plastyczne. Uczestnicy (dzieci w wieku 5-8 lat) będą mieli okazję stworzyć rekwizyty do spektakli. Udział bezpłatny, zapisy do czwartku w Biurze Organizacji i Reklamy (godz. 8-16, tel. 81 532 44 36). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca.

O godz. 13 sprzed Teatru Osterwy przy ul. Narutowicza ruszy kolorowy przemarsz aktorów, pracowników i przyjaciół teatru. Uczestnicy przejdą przez miasto w kostiumach ze spektakli. Organizatorzy zapraszają wszystkich by się przebrali i poszli we wspólnej paradzie.

O godz. 15.30 i 17.00 - prezentacja "Dziadów" spektaklu przygotowanego przez Grupę Teatralną prowadzoną przez Wojciecha Rusina

O godz. 17. 00 zaczną się warsztaty dla dorosłych do spektaklu "Marat/Sade" wprowadzające w przestrzeń spektaklu. Zajęcia mają charakter praktyczny, warto ubrać się wygodnie. Udział bezpłatny dla widzów, którzy wybierają się na spektakl "Marat/Sade" na godz. 19.

Zapisy do czwartku w Biurze Organizacji i Reklamy (godz. 8-16, tel. 81 532 44 36). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca.

O godz. 19. 00 spektakl "Marat/Sade" (dla widzów od 15. roku życia. Cena biletów od 30 zł). Jest rok 1808. W zakładzie dla umysłowo chorych w Charenton gromadzą się przedstawiciele nowej klasy rządzącej, aby obejrzeć sztukę napisaną i reżyserowaną przez żyjącego w przymusowym odosobnieniu Markiza de Sade. Pacjenci opowiadają o początku rewolucji i zabójstwie jednego z jej przywódców, Marata. Przez inscenizację przepływa puls rewolucji, wojny i obłędu. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni sceny reżyser Remigiusz Brzyk gromadzi cały zespół Teatru Osterwy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji