Artykuły

Brzeźno. Premiera "Kantaty na cztery skrzydła" w GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie (woj. wielkopolskie) zaprasza 15 grudnia o godz. 20 na premierę spektaklu Teatru na Peryferiach pt. "Kantata na cztery skrzydła" w reż. Wojciecha Siedleckiego.

W obsadzie spektaklu znaleźli się aktorzy Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie: Katarzyna Adamczyk-Kuźmicz oraz Wojciech Siedlecki, którzy w naszym ośrodku współtworzą "Teatr na Peryferiach". Chcemy stworzyć teatr repertuarowy, który regularnie wystawiał będzie premiery z gatunków komediowych i farsowych - spektakle wystawiane na deskach polskich i światowych teatrów.

"Kantata na cztery skrzydła" to utrzymana w lekkiej, komediowej konwencji sztuka Roberta Bruttera - scenarzysty m.in. "Rancza" czy "Rodziny zastępczej". Spektakl jest nie tylko okraszony dużą dawką humoru, ale również skłania do refleksji nad życiem, jego priorytetami oraz wagą naszych codziennych wyborów. Splot różnych życiowych wydarzeń prowadzi główną bohaterkę na skraj załamania nerwowego, w wyniku którego próbuje ona popełnić samobójstwo. W krytycznym momencie pojawia się... Anioł. Wprawdzie nieco stary i mało błyskotliwy, ale zawsze Anioł. Jeśli jego wysiłki pójdą na marne, zostanie on zdegradowany. W dodatku w konkury o względy dziewczyny wchodzi jego zmiennik, Beatiel, reprezentujący nową anielską generację. Brzmi jak bajka? Nic bardziej mylnego! "Kantata na cztery skrzydła" to świetny spektakl dla dorosłej (chociaż nie tylko!) publiczności, który - taką mamy nadzieję - pozwoli się Państwu nie tylko świetnie się bawić, ale również zastanowić nad tym, co w życiu najważniejsze.

***

"Kantatę na cztery skrzydła" gramy w grudniu w następujących terminach:

piątek, 15 grudnia godz. 20:00 - PREMIERA

sobota, 16 grudnia godz. 16:00

sobota, 16 grudnia godz. 20:00

***

Autor: Robert Brutter

Reżyseria: Wojciech Siedlecki

Obsada: Katarzyna Adamczyk-Kuźmicz, Wojciech Siedlecki, Krzysztof Kędziora

Scenografia: Krzysztof Kędziora

Projekt plakatu: Katarzyna Gałczyńska

Produkcja: Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie // Teatr na Peryferiach

Czas trwania: 120 min. (jedna przerwa)

Data premiery: 15 grudnia 2017

Sala widowiskowa GOK w Brzeźnie

Bilety kupić można jedynie online, na stronie www.teatrnaperyferiach.pl. Zapraszam także na naszego Facebooka: www.facebook.com/teatrnaperyferiach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji