Artykuły

Bielsko-Biała. Komedię "Pomoc domowa" wystawi w sobotę Teatr Polski

Premierę spektaklu "Pomoc domowa" francuskiego pisarza Marca Camolettiego w adaptacji Bartosza Wierzbięty, autora tłumaczenia m.in. do filmu Shrek, i w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, zaprezentuje w sobotę bielski Teatr Polski - podała bielska scena.

"Pomoc domowa" jest kontynuacją opowieści tego samego autora rozpoczętej farsą "Boeing Boeing", wielkiego przeboju światowych scen teatralnych.

Jak czytamy na stronie bielskiego teatru, bohaterką "Pomocy domowej" jest "doświadczona w damsko-męskich bojach" pokojówka Nadia, która musi zmierzyć się z wyzwaniami w nowym miejscu pracy. "Tym razem konieczność ratowania sytuacji znacznie komplikuje to, że wszyscy bohaterowie znajdują się naraz w jednym mieszkaniu. Nadia musi się bardzo trudzić, żeby uchronić co najmniej dwa romanse przed ujawnieniem" - przybliżył fabułę spektaklu impresariat bielskiej sceny.

W obsadzie "Pomocy domowej" widzowie zobaczą Anitę Jancię, Martę Gzowską-Sawicką, Marię Suprun, Grzegorza Sikorę i Piotra Gajosa.

Premiera odbędzie się w sobotę, 6 stycznia.

Spektakl "Boeing Boeing" został zagrany w ponad 50 krajach. Trafił m.in. na West End i Broadway; doczekał się 17,5 tys. realizacji i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii "najczęściej wystawiana francuska sztuka". W Bielsku-Białej swą premierę miała w styczniu 2016 r.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Pierwszą premierą był szekspirowski "Sen nocy letniej". Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji