Artykuły

Sosnowiec. Justyna Sobczyk reżyseruje "Wroga - instrukcję obsługi"

W Teatrze Zagłębia trwają próby do spektaklu dla dzieci realizowanego na podstawie książki "Wróg" Davide'a Caliego i Serge'a Blocha. Przedstawienie powstaje we współpracy z dziećmi podczas warsztatów Laboratorium Wroga.

- Laboratorium Wroga powołaliśmy, ponieważ mamy poczucie, że w naszym krajobrazie jest coraz więcej okopów i wzajemnej wrogości. Dlatego rozpoczęliśmy eksperyment - chcemy stworzyć instrukcję obsługi wroga, znaleźć przepis na to, jak go rozbroić, jak wyjść z okopu i szukać porozumienia. Problem polega na tym, że jako dorośli nie radzimy sobie z tym, sami zacietrzewiamy się w postawie wrogości i potrzebujemy pomocy tych, którzy na co dzień nie są pytani o zdanie - mówi Justyna Sobczyk reżyserka przedstawienia.

Warsztaty odbyły się w sosnowieckich szkołach oraz w teatrze podczas ferii. Zebrane dzięki pracy z dziećmi materiały i instrukcje obsługi są inspiracją dla twórców i aktorów w pracy nad spektaklem.

Premiera "Wroga - instrukcji obsługi" już 10 marca. Za dramaturgię odpowiada Justyna Lipko-Konieczna, scenografię przygotowuje Wisła Nicieja, nad muzyką pracuje Sebastian Świąder, a nad choreografią - Filip Szatarski.

W obsadzie spektaklu są: Natasza Aleksandrowitch, Agnieszka Bałaga-Okońska, Małgorzata Saniak, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak i Łukasz Stawarczyk.

Dla widzów indywidualnych spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę, 11 marca o godz. 11:00.

Na zdjęciu: warsztaty Laboratorium Wroga

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji