Artykuły

Warszawa. Twórcy filmu "Kurier" organizują casting dla młodych aktorów

Twórcy filmu pt. "Kurier" opowiadającego o Janie Nowaku-Jeziorańskim poszukują aktorów w wieku 18-24 lat do udziału w filmie. Casting odbędzie się 7 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Scorpio Studio poszukują młodych ludzi chętnych do zagrania powstańców warszawskich w nadchodzącej superprodukcji >>Kurier<< w reżyserii Władysława Pasikowskiego" - podaje Kino Świat.

O role w filmie ubiegać mogą się kobiety i mężczyźni w wieku od 18 do 24 lat. Casting rozpocznie się 7 sierpnia o godz. 10.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak podkreślono, strój kandydatów może być dowolny, ale zaleca się włożenie wygodnego obuwia.

Film "Kurier" opowiada o kilkunastu dniach poprzedzających wybuch Powstania Warszawskiego. Producentem obrazu - podobnie jak wcześniej m.in. fabularyzowanego dokumentu "Powstania Warszawskie" oraz "Miasta 44" Jana Komasy - jest MPW, we współpracy z firmą Scorpio Studio. Do tej pory zrealizowano kilkanaście dni zdjęciowych - m.in. w Warszawie i Łodzi - w sumie ma ich być około 50.

W roli Jana Nowaka-Jeziorańskiego wystąpi Philippe Tłokiński. W "Kurierze" zagrają również Michael Terry jako Winston Churchill i Grzegorz Małecki jako gen. Tadeusz "Bór" Komorowski, a także Patrycja Volny, Rafał Królikowski, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Mariusz Bonaszewski, Wojciech Zieliński, Jan Frycz, Tomasz Schuchardt, Sławomir Orzechowski, Jacek Lenartowicz, Martin Butzke i Nico Rogner.

Scenariusz jest dziełem Pasikowskiego i Sylwii Wilkos, za scenografię odpowiada Wojciech Żogała ("Edi", "Mistrz", "Bogowie"), kostiumy - Małgorzata Braszka ("Poznań 56", "Przedwiośnie", "Jack Strong"), autorem charakteryzacji jest Janusz Kaleja ("W ciemności", "Córki dancingu", "Pokot"). Za kamerą stanęła na co dzień pracująca w Los Angeles Magdalena Górka, znająca Pasikowskiego z planu "Jacka Stronga".

"Kurier" wejdzie na ekrany kin w pierwszym kwartale 2019 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji