Artykuły

Sosnowiec. 9. Noc Teatrów Metropolii w Teatrze Zagłębia

29 września Teatr Zagłębia zaprasza na wydarzenia w ramach Nocy Teatrów Metropolii. Pierwsze z nich - czytanie perfomatywne "Opisu obyczajów za panowania Augusta III" - rozpocznie się o godz. 18 na sosnowieckim Placu Stulecia. Tekst będą czytać aktorzy Teatru Zagłębia przy udziale Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.

- Otwierając sezon, sięgamy po "Opis obyczajów", żeby dotknąć istoty teatru. Tak jak Jędrzej Kitowicz opowiada o świecie w XVIII wieku, tak teatr opowiada o świecie, w którym żyjemy teraz. W ten sposób wspólnie z publicznością chcemy przyłożyć sobie lustro i spróbować przejrzeć się w tym starym (a może wciąż aktualnym?) tekście - zapowiada dyrektor artystyczny Teatru Zagłębia Jacek Jabrzyk.

Po czytaniu aktorzy wraz z publicznością przejdą wspólnie do Teatru Zagłębia, gdzie o 19:30 dyrekcja teatru: Iwona Woźniak - dyrektor naczelna oraz Jacek Jabrzyk - dyrektor artystyczny otworzą sezon teatralny 2018/2019.

Druga część wieczoru to warsztaty i zwiedzanie Teatru Zagłębia z aktorami. "Obyczajowy wehikuł czasu", który rozpocznie się o 20:00 i potrwa do 22:00 to dwuczęściowe warsztaty aktorskie oraz kostiumowe z aktorami Małgorzatą Saniak, Agnieszką Bieńkowską i Krzysztofem Korzeniowskim. Uczestnicy stworzą kilka scen inspirowanych obyczajami różnych epok i zaprojektują, a następnie wykonają własne stylizacje zgodne z epoką, jaką będą reprezentować. Wehikuł przeniesie się zarówno w przeszłość - do średniowiecza i baroku, ale też zabierze uczestników w przyszłość - w świat science-fiction. Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 10+. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Widzów (tel. 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl).

O 22:00 natomiast aktor Michał Bałaga zabierze widzów w spacer po niedostępnych na co dzień dla publiczności przestrzeniach teatru. Zajrzą w kulisy i do garderób, a także zobaczą krótki pokaz, jaki przygotują uczestnicy "Obyczajowego wehikułu czasu".

Dodatkowo od 19:30 do 22:30 w teatrze będzie możliwość przymierzania kostiumów ze spektakli Teatru Zagłębia, wybrane stroje będzie można też zakupić podczas wyprzedaży, jaka będzie prowadzona we foyer teatru.

Uwaga! W razie niepogody czytanie "Opisu obyczajów za panowania Augusta III" odbędzie się o 18:00 w Teatrze Zagłębia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji