Artykuły

Sosnowiec. "Wróg - instrukcji obsługi" - spektakl i panel

11 grudnia o godz. 17 Teatr Zagłębia zaprasza nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury na spektakl "Wróg - instrukcja obsługi" w reż. Justyny Sobczyk oraz na panel dyskusyjny "Pedagogika teatru - instrukcja obsługi".

Celem spotkania jest prezentacja przedstawienia "Wróg - instrukcja obsługi" jako przykładu zachęcającego do poruszania z dziećmi trudnych tematów. Celem spektaklu jest przyjrzenie się temu, jak wyobrażamy sobie wroga, dlaczego w taki, a nie inny sposób, po co nam wróg i czy możemy coś zrobić, żeby go "oswoić". Dyskusja po spektaklu będzie poświęcona temu, jak ich nie unikać, ale wspólnie z młodymi odbiorcami poznawać i przepracowywać wykorzystując metody i narzędzia, których dostarcza pedagogika teatru.

Partnerem wydarzenia są Regionalny Ośrodek Metodyczno - Edukacyjny Metis w Katowicach oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

Wydarzenie rozpocznie się prezentacją spektaklu, a po nim odbędzie się dyskusja "Pedagogika teatru - instrukcja obsługi" z udziałem Justyny Sobczyk, pedagożki teatru i reżyserki przedstawienia, Małgorzaty Wójcik, dr nauk społecznych w zakresie psychologii, Moniki Szczepanik - trenerki empatycznej komunikacji oraz przedstawiciela Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu. Panel będzie moderował Tomasz Wojtasik psycholog i konsultant Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach. Na zakończenie spotkania dyrektor Teatru Zagłębia Iwona Woźniak przedstawi propozycje wydarzeń pedagogiczno-teatralnych.

Koszt udziału w spektaklu i panelu: 10 zł/os. Każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów do pracy z uczniami: tekst kontekstowy o spektaklu, scenariusze lekcji oraz propozycje ćwiczeń.

Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Widzów Teatru Zagłębia: tel. 32 266 11 27 (pon-pt godz. 8:00-15:00). Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji