Artykuły

Słupsk. Jerzy Karnicki z nagrodą ministra Glińskiego

Jerzy Karnicki, słupski aktor obchodzący 45-lecie pracy artystycznej, na wniosek Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatru Rondo, został uhonorowany nagrodą okolicznościową ufundowaną przez prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Jerzy Karnicki brał udział jako aktor lub jako twórca w ponad stu realizacjach teatralnych.

Swoją przygodę z teatrem rozpoczął w 1972 r., kiedy to z monodramem "Satyr" w reż. Antoniego Franczaka zdobył lwią część nagród na OSATJA i został zaproszony na Festiwal Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. Brał udział w międzynarodowych warsztatach w Warszawie, Berlinie, Koninie i Santarem w Portugalii. Później zajął się reżyserowaniem spektakli, które były wysoko oceniane na międzynarodowych festiwalach w Portugalii (dziewięć razy), Francji, Włoszech, Czechach, Danii. Spektakle mogli obejrzeć także widzowie Węgier, Rosji, Ukrainy.

W 1981 roku uzyskał dyplom aktora dramatycznego. Związał się z Teatrem Dramatycznym w Słupsku. Pracował z wybitnymi reżyserami. W Teatrze Rondo stworzył Scenę Dramatu Współczesnego, gdzie wyreżyserował i wystawił spektakle: "Konopielka" [na zdjęciu pierwszy z prawej] wg Redlińskiego oraz "Komiwojażer, czyli idol publiczny" M. Bielaka.

Obecnie związany jest z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku, gdzie zagrał kilkadziesiąt premier, często jako aktor pierwszoplanowy.

W tym roku Jerzy Karnicki obchodził 45-lecie pracy artystycznej na swojej macierzystej scenie - w Teatrze Rondo.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji