Artykuły

Sosnowiec. "Wróg" na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Spektakl Teatru Zagłębia "Wróg - instrukcja obsługi" w reżyserii Justyny Sobczyk bierze udział w 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Przedstawienie zostanie pokazane w ramach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych jako jedno z pięciu najlepszych przedstawień dla dzieci w minionym roku.

Inspirowany książką "Wróg" Serge'a Blocha, Davide'a Caliego spektakl opowiada o mechanizmach tworzenia we własnej wyobraźni postaci wroga i powielania krzywdzących przekonań na temat obcych osób.

Opracowaniem książki zajęli się twórcy spektaklu wraz z dziećmi, zaproszonymi do współpracy przez Justynę Sobczyk - pedagożkę teatru i reżyserkę. Grupa laboratoryjna przez dwa miesiące czerpała ze swoich doświadczeń i wyobraźni, zastanawiając się wspólnie nad tym, co można zrobić, by znaleźć wspólny język z osobami, które na pierwszy rzut oka wydają się obce czy nieżyczliwe. Efektem tych poszukiwań stał się spektakl, którego głównym celem jest przyjrzenie się własnym wyobrażeniom, często mającym niewiele wspólnego z rzeczywistością i "rozbrojenie" wroga bez przemocy, w pokojowy sposób.

Pokaz spektaklu: 5 kwietnia o godz. 11:00 w Teatrze Dramatycznym (Scena Na Woli im. T. Łomnickiego).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji