Artykuły

Warszawa. Wakacje z Teatrem Muzycznym Roma

Wakacje z TM ROMA zaczynają się 22 czerwca. Przez cały miesiąc na Novej Scenie będą pokazywane spektakle "Once", "Nowy Jork. Prohibicja" i "Tuwim dla dorosłych". Na najmłodszych czeka "Księga dżungli".

"Once" (na zdjęciu)

25-30 czerwca, 16-21 lipca

Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną - relacja, która rodzi się pomiędzy Dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i Facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek.

***

"Nowy Jork. Prohibicja"

9-14 lipca

Muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja.

To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen - American Dream - zamienił się w nocny koszmar.

***

"Tuwim dla dorosłych"

22-23 czerwca, 5-7 lipca

Spektakl "Tuwim dla dorosłych" to pełen dowcipu i swady portret Juliana Tuwima, poety o bardzo wyrazistej postawie wobec życia, ludzkich przywar, obyczajowości, polityki.

Owo sarkastyczne, nonszalanckie podejście było charakterystyczne dla znacznej części jego twórczości, zwłaszcza z okresu 20-lecia międzywojennego.

***

"Księga dżungli"

2-4 lipca

To historia chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności.

Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata ze światem tak zwanych "dorosłych".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji