Artykuły

Warszawa. Beata, śmierć komiwojażera i Masłowska. Polska w IMCE

Teatr Tomasza Karolaka już po raz siódmy zaprasza na festiwal Polska w Imce. W jego ramach można tam oglądać najciekawsze spektakle z całego kraju.

Festiwal Polska w Imce już od 2013 r. poszerza teatralne możliwości warszawiaków, oferując im szansę obejrzenia najważniejszych spektakli z kraju. To jedyny festiwal w Polsce stworzony przez prywatny teatr, oferujący ambitny repertuar.

Tegoroczną edycję rozpoczął 25 września spektakl Teatru im. Słowackiego z Krakowa pt. "Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Co jeszcze będzie można obejrzeć?

BYĆ JAK BEATA

W środę i czwartek (9 i 10 października) na scenie Imki zobaczymy głośną sztukę "Być jak Beata" Teatru Współczesnego w Szczecinie, w reżyserii Magdy Miklasz. Reżyser Piotr Domalewski, zdobywca Złotych Lwów za film "Cicha noc", tym razem jest pomysłodawcą i scenarzystą przedstawienia. Wspólnie z Magdą Miklasz skonfrontowali marzenia o "polskim sukcesie", których symbolem jest wokalistka zespołu Bajm, z niespełnieniem wielu osób, które decydują się na udział w talent show "Być jak Beata". "To osiłek Zenek, sfrustrowana zakonnica, pielęgniarka i pracownica korporacji, czyli Polska w pigułce. Pojawia się i ona: Beata!" - czytamy w opisie spektaklu.

GDZIE CI MĘŻCZYŹNI

Z kolei 23 i 14 października w ramach festiwalu Polska w Imce pokazana zostanie "Wojna polsko-ruska" Teatru im. Słowackiego w Krakowie/ MOS, w reżyserii Pawła Świątka [na zdjęciu]. Spektakl jest adaptacją głośnej książki Doroty Masłowskiej o tym samym tytule. Po premierze - jak piszą organizatorzy festiwalu - autorka powiedziała, że w końcu doczekała się właściwego odczytania swojej debiutanckiej powieści. Paweł Świątek, który wyreżyserował również "Pawia Królowej" Masłowskiej, zawarł w swoim przedstawieniu komizm, groteskę, ale też obraz współczesnych kobiet.

FATUM PIENIĄDZA

W listopadzie w programie festiwalu Polska w Imce znajdzie się "Śmierć komiwojażera" Teatru Wybrzeże w Gdańsku, w reżyserii Radka Stępnia. "Arcydzieło amerykańskiego dramatu Arthura Millera o sprzedawcy, który wpadł w kapitalistyczną pułapkę, nigdy wcześniej nie brzmiało w Polsce aktualniej niż teraz, gdy kredyt, hipoteka i dług topią marzenia o lepszym życiu, które wydawało się być na wyciągnięcie dłoni" - piszą organizatorzy festiwalu. W roli Willy'ego Lomana zobaczymy znakomitego Mirosława Bakę. Spektakl będzie grany 13 i 14 listopada. Wszystkie przedstawienia zaczynają się o godz. 19. Bilety są dostępne na stronie: www.teatr-imka.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji