Artykuły

Berlin. Nominacja dla Anny Antonowicz

Polska aktorka Anna Antonowicz (na zdjęciu), znana między innymi z serialu "Na dobre i na złe", została nominowana do najważniejszej niemieckiej nagrody telewizyjnej, Der Deutsche Fernsehpreis - poinformował w czwartek, 21 września, PAP manedżer aktorki. Jury doceniło rolę Antonowicz w niemieckim kryminale "Bella Block".

Nominacje do nagrody Der Deutsche Fernsehpreis 2006 ogłoszono w czwartek na konferencji prasowej w Berlinie. Antonowicz nominowano do tej nagrody w kategorii najlepsza aktorka.

"Bella Block" to film oparty na faktach. Antonowicz gra w nim Marię, młodą dziewczynę z Polski, która zostaje zgwałcona przez Niemca w centrum handlowym na oczach wielu ludzi. Nikt nie przychodzi jej z pomocą. Śledztwo w tej sprawie podejmuje pani detektyw, tytułowa Bella Block.

Nagrody Der Deutsche Fernsehpreis 2006 zostaną przyznane 20 października w Kolonii.

Antonowicz ma swoim dorobku jeszcze kilka ról w niemieckich produkcjach. Wystąpiła m.in. w serialu telewizyjnym "Lindenstraße" oraz w komediach "Krieg der Frauen" (2006) i "Stille Wasser" (2005).

Polscy widzowie znają ją m.in. z seriali "Na dobre i na złe", "Pensjonat pod Różą" oraz "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście".

Aktorka znalazła się też w obsadzie "Straży nocnej" w reżyserii Petera Greenawaya.

Antonowicz (ur. 1981) jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji