Artykuły

Internet. Wysyp festiwali online

Do internetu przenoszą się nie tylko pojedyncze wydarzenia, ale i całe festiwale. Warto wybrać się do Gdańska na Festiwal Szekspirowski, do Poznania na festiwal Ale Kino czy do Łodzi na Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu.


Najpierw do 29 listopada, a teraz na pewno do świąt świat kultury jest zamknięty. Dlatego te wydarzenia, które mogły, przeniosły się do sieci. Prezentujemy najciekawsze z wydarzeń lokalnych i ponadlokalnych.


Festiwal Szekspirowski do 28 listopada


W tym roku Festiwal Szekspirowski odbywa się jesienią i w formie online. Spektakle można oglądać na platformie vod.teatrszekspirowski.pl. W programie są sztuki w streamingu na żywo i te nagrane wcześniej. Można zobaczyć m.in. „Epitafium błazna” Kolektywu Kejos z Wrocławia, premierową „2020: Burza” Grzegorza Jarzyny z TR i „Króla Leara” Anny Augustynowicz (koprodukcja Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy i Teatru im. Kochanowskiego w Opolu).


Ars Cameralis do 28 listopada


Festiwal Ars Cameralis od 28 lat przedstawia najciekawsze zjawiska w świecie sztuki i muzyki. W tym roku głównym zjawiskiem jest konieczność przeniesienia swoich działań do sieci, co też górnośląski festiwal zrobił. W programie występy m.in. Adama Witkowskiego, Szklanych Oczu, Samuela Barona, Leto s Monikou i Lubomira Grzelaka. Koncerty są bezpłatne, dostęp przez stronę internetową festiwalu.


do 29 listopada


Filmy krótko i pełnometrażowe, fabularne i dokumentalne, reportaże radiowe i telewizyjne, dyskusje – program Festiwalu Media w zagrożeniu obfituje w wiele atrakcyjnych wydarzeń. W kończących go dniach niemniej emocji. W programie m.in. pokazy specjalne dokumentów „Dla Samy” Waad Al-Khateab i Edwarda Wattsa i „Zakodowanego uprzedzenia” Shalini Kantayya, retrospektywa Andrzeja Fidyka i Baracka i Tomera Heymannów. Szczegółowy program w wydarzeniu w mediach społecznościowych.


Kino na Granicy do 29 listopada


Organizatorzy i organizatorki cieszyńskiego festiwalu filmowego Kino na Granicy walczyli do końca. Przekładali termin wydarzenia w nadziei, że uda im się spotkać z widzami i widzkami w sali kinowej. Niestety z uwagi na pandemię i zamknięcie kultury jedyne, co zostaje, to spotkanie online. W programie są filmy produkcji czechosłowackiej, czeskiej, słowackiej i polskiej. Program dostępny jest na stronie internetowej. Aby obejrzeć filmy należy się zalogować bądź zarejestrować i kupić bilet na seans.


Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat


27–28 listopada


Odbywający się rokrocznie w Sopocie Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat w tym roku musi się odbyć w formule hybrydowej. Zespoły chóralne z całego świata spotkają się więc wirtualnie. Ich przesłuchania będzie można śledzić za pomocą fanpage’a na Facebooku.


Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.0 | online


27–28 listopada


Festiwal Młodzi Muzycy Młodemu Miastu swoją historią sięga połowy lat 70. XX wieku, kiedy to Stalowa Wola była miastem kształtującym się, a na ten kształt mieli wpływ młodzi muzycy: Eugeniusz Knapik, Andrzej Krzanowski, Aleksander Lasoń i Paweł Szymański. Po 40 latach hibernacji festiwal powrócił w formule koncertów transmitowanych online na fanpage’u festiwalu.


Festiwal Garaże 2020


28 listopada


Strachy na Lachy, Sanah, Sylwia Grzeszczak i 4 zespoły wyłonione w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Młodego Pokolenia wystąpią na wirtualnej scenie. Transmisja o godz. 19 na stronie internetowej Festiwalu oraz na antenie Radia Szczecin.


Ale Kino! Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza


29 listopada – 6 grudnia


Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Odbywający się w Poznaniu ma swoją długą historię i tradycję. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się online. Filmy można zobaczyć za pośrednictwem strony alekino.com, dostęp do nich jest w cenie 10 zł po wcześniejszym założeniu konta widza.


Bałtyckie spotkania ilustratorów do 12 grudnia


Na cały miesiąc rozciągnęły się Bałtyckie Spotkania Ilustratorów, organizowana od kilkunastu lat przez Nadbałtyckie Centrum Kultury impreza skupiająca ilustratorów i ilustratorki z okręgu Morza Bałtyckiego. W tym roku spotkania odbywają się wirtualnie. Pełen program warsztatów jest na stronie NCK. Odbywają się one na Zoomie po wcześniejszej rejestracji.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji