Artykuły

Płock. Niepełnosprawni nagrodzili Mokrowieckiego

Dyrektor Teatru Dramatycznego, prezes Wisły Płock i długoletni skarbnik-wolontariusz z koła pomocy dzieciom z cukrzycą zostali tegorocznymi laureatami wyjątkowej nagrody "Jesteś przyjacielem".

Od 2001 r. nominują do niej sami niepełnosprawni. Właśnie oni, bo prestiżową statuetkę otrzymują ludzie działający na ich rzecz nie z formalnego obowiązku, lecz z potrzeby serca. Tacy, którzy robią więcej, niż muszą. - Cieszymy się, że mamy sprzymierzeńców, na których zawsze możemy liczyć i którzy rozumieją, że chcemy być traktowani na równi ze zdrową częścią społeczeństwa - mówią niepełnosprawni. W tym roku zostało zgłoszonych - także za pośrednictwem specjalnych kuponów z "Gazety" - siedem osób. Spośród tej grupy w tajnym głosowaniu zwycięzcę wybierała kapituła nagrody, czyli laureaci z poprzednich lat. Swój werdykt kapituła ogłosiła - to już też tradycja - w kościele w Imielnicy podczas mszy, którą odprawił bp Roman Marcinkowski.

Jednym z laureatów jest Marek Mokrowiecki [na zdjęciu], dyrektor Teatru Dramatycznego. Z uzasadnienia: "Ofiarował nie tylko pomoc, uśmiech i ciepłą dłoń Teatrowi Integracyjnemu, dał mu też sześć lat swojej pracy. Co tydzień stawał na scenie obok naszych współbraci z Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie i młodzieży z Małachowianki jako reżyser, przyjaciel, nauczyciel, opiekun. Dzielił się z aktorami Teatru Integracyjnego pomysłami, wiedzą, poczuciem humoru, sukcesami, radością i troską. Towarzyszył zespołowi w podróżach i spektaklach w Polsce i za granicą. Z zasobów teatru wypożyczał rekwizyty i stroje, angażował do pracy aktorów, muzyków i techników. Chciał, chce, a przede wszystkim potrafi, bo jest człowiekiem utalentowanym i znakomitym reżyserem, osiągnąć taki moment w spektaklu, w którym nie istnieje już żadna różnica wieku, stanu umysłu i sprawności między występującymi na scenie. Są tylko ludzie wspólnie kreujący magiczny świat teatru". Dodajmy, że Marek Mokrowiecki nieodpłatnie udostępniał też płocką scenę na koncerty charytatywne, przeglądy twórczości osób niepełnosprawnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji