Artykuły

Niemcy. Absolwentka łódzkiej filmówki robi karierę

Rola zgwałconej w publicznym miejscu Marii przyniosła jej nominację do najważniejszej niemieckiej nagrody filmowej - Der Deutsche Fernsehpreis dla najlepszej debiutantki. Teraz Polka Anna Antonowicz [na zdjęciu] przebiera w propozycjach od Niemców...

Urodzona we Włocławku 25-letnia Ania pierwsze kroki przed kamerą stawiała jeszcze w Polsce. W niewielkiej roli dziewczynki pojawiła się w "Ciszy" Michała Rosy. Potem przyszło kilka odcinków "Na dobre i na złe" i "Pensjonatu Pod Różą". W 2004 roku uzyskała dyplom PWSFTViT w Łodzi.

Pierwszy sukces i niemiecką nagrodę telewizyjną zawdzięcza opartemu na faktach kryminałowi "Bella Block". Młoda Polka Maria zostaje na oczach tłumu gapiów zgwałcona w centrum handlowym. Nikt nie zwraca na to uwagi, nikt nie przychodzi jej z pomocą. - W czasie kręcenia tej sceny stworzono mi idealne warunki: na planie pozostałam ja, mój partner, reżyser i operator, więc nie miałam żadnych oporów i problemów z jej zagraniem - mówi aktorka w rozmowie z "Super Expressem". - Po to jest szkoła aktorska, żeby się nauczyć radzić sobie z emocjami i oddzielić je od realnego życia. Inaczej granie takich "mocnych" scen mogłoby pozostawić szramę na duszy - dodaje. O tym, czy nominacja zamieni się w nagrodę Antonowicz dowie się już 20 października w trakcie uroczystej gali w Kolonii.

Niezależnie od tego, kreacja przyniosła już aktorce kolejne propozycje, w tym rolę Jolanty w "Krieg der Frauen" oraz Nastyi Pashenko w "Lindenstraße". Antonowicz postanowiła zamieszkać w Kolonii. - Jestem tam, gdzie jest dobra praca. Niemcy mnie docenili. Kolonię od Warszawy dzieli jedynie godzina lotu, więc jeśli uda mi się zgrać terminy, polscy widzowie będą mogli mnie wkrótce oglądać - zapowiada aktorka, która ostatnio zjawiła się na wrocławskim planie "Straży nocnej" w reżyserii Petera Greenawaya.

Jej największym marzeniem pozostaje rola femme fatale. Ma nadzieję, że za dziesięć lat nie będzie miała wolnych terminów w kalendarzu. Chociaż ciężko pracuje, znajduje czas na odpoczynek. Najbardziej relaksuje się gotując lub piekąc ciasta. Uwielbia podróżować, biegać i spotykać się ze swoim narzeczonym - Robertem z Warszawy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji