Artykuły

Sopot. Jubileuszowa wystawa Łucji i Bruna Sobczaków

W piątek 8 czerwca po premierze spektaklu "All Inclusive" na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie otwarta zostanie wystawa poświęcona twórczości scenicznej Łucji i Bruna Sobczaków. Wystawę zorganizowano z okazji 35-lecia pracy artystycznej trójmiejskich scenografów.

Na wystawie obejrzeć będzie można projekty kostiumów i dekoracji przedstawień zrealizowanych w Teatru Wybrzeże, programy, afisze oraz zdjęcia. Wystawę oglądać będzie można do zamknięcia Sceny Kameralnej w Sopocie codziennie w godzinach: pon-pt: 12-19 lub do rozpoczęcia spektaklu, sob-nd: 14- 19 lub do rozpoczęcia spektaklu.

Bruno i Łucja Sobczakowie to absolwenci Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Bruno Sobczak ukończył w 1968 roku malarstwo i grafikę w pracowni profesor ów Juliusza Studnickiego i Zygmunta Karolaka, Łucja Sobczak w 1971 roku tkaninę artystyczną i malarstwo u profesorów Jacka Żuławskiego i Józefy Wnukowej.

Dwukrotni laureaci Teatralnej Nagrody Wojewody Gdańskiego oraz laureaci VI Łódzkich Spotkań baletowych. Otrzymali również Grand Prix na Festiwalu Małych Form Teatralnych w Szczecinie.

W Teatrze Wybrzeże zrealizowali min.: "Anegdoty prowincjonalne" Aleksandra Wampiłowa w reż. Stanisława Hebanowskiego (1979), "Księżniczka Turandot" Carlo Gozzi w reż. Ryszarda Majora (1980), "Światło dzienne" Czesława Miłosza w reż. Maciej Prusa (1981), "Śmierć komiwojażera" Arthura Millera w reż. Feliksa Falka (1992), "Tutam" Bogusława Schaeffera w reż. Barbary Sass (1994).

W Państwowej Operze Bałtyckiej zrealizowali min.: "Don Kichot" Ludwiga Minkusa, choreografia Elżbieta Bojcowa (1976), "Rigoletto" Giuseppe Verdi w reż. Krzysztofa Babickiego (1983), "Romeo i Julia" Sergiusza Prokofiewa w choreografii Antal Fodor (1995).

W Teatrze Muzycznym zrealizowali min.: "Igraszki z diabłem" Jana Drdy, reż. Urszula i Henryk Bistowie (1982), "Kompot" Jonasza Kofty w reż. Andrzeja Pieczyńskiego, (1983), "Jesus Christ Superstar" Andrew L. Webbera w reż. Jerzego Gruzy (1987), "Les Misérables" Alain Boubil, Cloude Michele Schönberg w reż. Jerzego Gruzy (1989).

W telewizji zrealizowali wieloodcinkowy cykl "Zawsze balet" (1970 - 1975) według scenariusza Janiny Jarzynówny- Sobczak i Andrzeja Żurowskiego a także cykl programów muzycznych według scenariusza Janusza Cegiełły.

Na zdjęciu: projekt scenografii do spektaklu "Coś w rodzaju miłości" Arthura Millera w reż. Romana Załuskiego, Teatr Kameralny w Sopocie, 1995.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji