Artykuły

Warszawa. Premiera komedii muzycznej w Bajce

Pełne muzyki, tańca i humoru widowisko "Król Ból" w reżyserii Karola Stępkowskiego to najnowsza propozycja Teatru Bajka przygotowana z myślą o najmłodszych widzach. Może być przestrogą zwłaszcza dla tych, którzy boją się dentysty.

W spokojnym królestwie, w którym wszyscy żyli w zdrowiu, dostatku i szczęściu, zapanowała nagle wielka nerwowość. Władca złości się na wszystkich, ponieważ... bolą go zęby. I mimo że wierni poddani stają na głowie, by mu pomóc, król ciągle cierpi. Co gorsza, nad krajem wisi widmo wojny. Jak to w bajkach bywa, nie zabraknie niezwykłych wydarzeń i nagłych zwrotów akcji. Królewna próbująca ratować sytuację zostanie podejrzana o szpiegostwo, król zgubi berło, a ochmistrzyni zagrozi rezygnacją z pracy. Na szczęście wszystko dobrze się skończy, a receptę na ból zęba przyniesie tajemniczy dentysta.

Zgodnie z zapowiedziami twórców mocną stroną widowiska będą piosenki, a także mądre i dowcipne dialogi. Kolorową, bajkową scenografię i godne królewskiego rodu kostiumy zaprojektowała autorka tekstu Katarzyna Lengren. Choreografię opracował Piotr Galiński.

Całość przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (do 10 lat). Ale rodzice i opiekunowie także są mile widziani na widowni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji