Artykuły

Słupsk. Metamorfoza "Metamorfoz" w Tęczy

W piątek 7 marca o godzinie 9 w Teatrze Tęcza odbędzie się spektakl "Metamorfozy" we wznowieniu reżyserskim Darka Jakubaszka.

Po spektaklu odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowej wersji "Metamorfoz" (ustalono nowy skład zespołu, spektakl zmienił obsadę z mieszanej na damską).

W marcowych "Metamorfozach" zaprezentują się między innymi trzy nowe aktorki Teatru Tęcza: Ilona Lewkowicz, Alicja Zimnowłocka, Justyna Figacz, a także od lat związana z teatrem aktorka Izabela Nadobna-Polanek.

Premiera "Metamorfoz" (na zdjęciu) odbyła się w marcu 2006 roku w Teatrze Tęcza. Spektakl był już przedstawiany z sukcesami na międzynarodowych Festiwalach Teatralnych, m.in. za granicą, podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek MOBARAK w Teheranie (wrzesień 2006 r. ), także podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek i Cieni w Bursie (Turcja - listopad 2007 r. ).

Również w kraju zdobywał wyróżnienia i nagrodę główną m.in. w czasie trwania VI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice-Dzieciom" - dyplom honorowy za twórczy udział oraz GRAND PRIX za mistrzowską grę aktorską w trakcie warszawskiego "Dziecięcego Lata Teatralnego 2006".

Spektaklem "Metamorfozy" otwieraliśmy także Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Krajów Unii Europejskiej EUROFEST II, który odbył się w roku 2006 w Słupsku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji