Artykuły

Warszawa. Siedmiu wspaniałych w Instytucie Teatralnym

To ich nazwiska znajdujemy w nominacjach do "Paszportów Polityki", ich przedstawienia możemy oglądać na festiwalach młodego teatru, oni bywają nazywani następcami Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego. 9 lutego o godz. 19. w Instytucie Teatralnym spotkanie z najmłodszymi polskimi reżyserami.

Michał Borczuch, Natalia Korczakowska, Agnieszka Olsten, Monika Pęcikiewicz, Wiktor Rubin, Monika Strzępka i Michał Zadara zostali bohaterami nowego numeru "Notatnika Teatralnego". Pismo razem z Instytutem Teatralnym przygotowało spotkanie pt. "Nowe pokolenie reżyserów w polskim teatrze - dlaczego jest nowe?". Marzena Sadocha, która poprowadzi rozmowę, zatytułowała rozdział charakteryzujący ich twórczość: "Siedmiu wspaniałych". Co łączy młodych twórców? Urodzili się w latach 70. Razem studiowali (Strzępka, Olsten, Pęcikiewicz w Warszawie, Zadara i Rubin w Krakowie). Od kilku sezonów wyraźnie zaznaczyli się na teatralnej mapie Polski, często pracują poza dużymi miastami. W Warszawie możemy dziś oglądać spektakle tylko kilkorga z nich: Natalii Korczakowskiej w TR Warszawa ("Strefa działań wojennych"), Agnieszki Olsten w Teatrze Narodowym ("Nora", "Otello"), Michała Zadary w Narodowym ("Chłopcy z Placu Broni") i Studio ("Każdy/a"). Inscenizacje pozostałych są pokazywane na występach gościnnych czy na festiwalach, m.in. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych.

Rozmowa w Instytucie jest jednocześnie promocją "Notatnika Teatralnego".

"Nowe pokolenie reżyserów w polskim teatrze - dlaczego jest nowe?", poniedziałek, 9 lutego Instytut Cafe w Instytucie Teatralnym, ul. Jazdów 1, godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji