Artykuły

Warszawa. Adam Bauman wygrał Konkurs Scenariuszowy Hartley-Merrill 2009

Uroczyste ogłoszenie wyników Polskiej Edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2009 odbyło 31 marca w warszawskim kinie Muranów. Główną Nagrodę Polskiej Edycji Konkursu Hartley-Merrill 2009 w wysokości 20 000 PLN (ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej) zdobył aktor Adam Bauman za scenariusz "Potrójna misja".

Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Mazowieckiego w wysokości 10 000 PLN otrzymał Tomasz Świerczyński ze tekst "Sudoku". Nagroda Specjalna HBO o wartości 5 000 PLN przypadła Bartkowi Konopce i Piotrowi Borkowskiemu - autorom scenariusza "Lęk wysokości". Zwycięski scenariusz weźmie udział w międzynarodowym finale Konkursu.

***

Laureat Nagrody Głównej Adam Bauman jest aktorem. Grał w Teatrze Polskim, Nowym i Teatrze na Woli w Warszawie. Jest autorem kilku słuchowisk radiowych oraz scenariuszy do seriali telewizyjnych. Historia zaprezentowana w "Potrójnej misji" rozgrywa się w dwóch planach czasowych. Opisuje toczącą się w 1923 r. w ZSRR dyplomatyczno-szpiegowską rozgrywkę pomiędzy Watykanem a Rosją Sowiecką o relikwie św. Andrzeja Boboli, wystawione na zorganizowanej w Moskwie Higienicznej Wystawie Ludowego Komisariatu Zdrowia - jako jeden z wielu kuriozalnych eksponatów. Równolegle do zdarzeń z XX wieku, Bauman zaprezentował wydarzenia z XVII wieku, z życia Andrzeja Boboli. Autor zwycięskiego scenariusza odbierając nagrodę, zaznaczył, że "nie jest to film religijny, raczej thriller polityczny, sensacyjny, z wątkiem miłosnym; w tle jest między innymi pytanie o naturę świętości."

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji