Artykuły

Sopot. Współpracownicy rozmawiają o Grotowskim

Po kolejnym spotkaniu z cyklu ARCHEpelag Grotowskiego widać, że projekt nareszcie nabrał rozpędu.

Organizatorzy projektu ARCHEpelag Grotowskiego od kilku miesięcy próbują określić, czy wpływ reżysera na jego współpracowników i uczniów był trwały i czy istnieje możliwość nazwania i udokumentowania tego zjawiska? Aby je zbadać, organizują spotkania z ludźmi kultury i sztuki. W ten weekend wśród zaproszonych gości znaleźli się prof. Anna Wyka, socjolog, aktor Teatru Laboratorium Andrzej Paluchiewicz oraz Jerzy Gurawski, architekt i scenograf związany z Laboratorium. Omawiali indywidualną zmianę, do której impuls dał im Grotowski [na zdjęciu].

- Wciąż poszukujemy nowych, świeżych świadectw dotyczących osoby i twórczości Jerzego Grotowskiego. Na 27 września planujemy jedyne w Polsce w trakcie Roku Grotowskiego spotkanie z Thomasem Richardsem, spadkobiercą Grotowskiego, kontynuującym jego badania i prace w Ośrodku Badań w Pontederze we Włoszech - mówi Marian Chwastniewski, kierujący Fundacją ARCHEpelag. - Zaprosiliśmy również Ludwika Flaszena - drugą najważniejszą po Grotowskim osobę w Teatrze Laboratorium oraz Maję Komorowską.

Na wrześniowe spotkanie z Richardsem będą obowiązywały zaproszenia. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisywać można się mailem (offdebicz@sopot.pl z dopiskiem "Spotkanie z Richardsem").

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji