Artykuły

Zaczęło się od recytacji

- Gdybym wygrała ogromną fortunę w totolotka, na pewno nie porzuciłabym pracy, która jest moją wielką pasją. Prawdopodobnie większą część tej kwoty rozdałabym potrzebującym, a pozostałą przeznaczyłabym na produkcję jakiegoś ciekawego spektaklu teatralnego - mówi BEATA BANDURSKA, aktorka współpracująca z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

- Moją pasją i miejscem, w którym się realizuję jest scena teatralna - mówi Beata Bandurska

Beata Bandurska - aktorka, głównie występująca na scenach teatralnych. W telewizji widzowie mieli okazją oglądać ją, m.in., w serialu "Klan".

popularność aktora

Mam takie poczucie, iż obecny czas stworzył sytuację, w której bez względu na poziom kreacji aktorskiej, telewizja daje wykonawcom ogromną popularność. Tak naprawdę, moją pasją i miejscem, w którym się realizuję, jest teatr. Teatr ma w sobie coś fascynującego, że za każdym razem trzeba na nowo wejść w to zdarzenie, które mamy odtworzyć, w którym mamy się znaleźć, co powoduje, iż każdy następny spektakl wygląda trochę inaczej.

znak zodiaku

Urodziłam się 24 grudnia - jestem Koziorożcem. Jednak nie posiadam cech typowych dla tego znaku zodiaku.

rodzina

Z mężem Pawłem Wodzińskim, reżyserem i scenografem teatralnym, mamy 15-letnią córkę, Marysię.

hobby

Moją pasją jest oglądanie filmów i sztuk teatralnych.

wady

Czasami bywam męcząca. Jestem w stanie uczepić się jakiegoś drobiazgu i spowodować, że urośnie on do rangi wydarzenia.

zalety

Jestem ugodowa. Przyjmuję i szanuję racje innych, jeśli posiadają przekonujące argumenty. Jestem pracowita. Mam dużą ciekawość świata.

fortuna

Może powiem, czego bym nie zrobiła, gdybym wygrała ogromną fortunę w totolotka. Na pewno nie porzuciłabym pracy, która jest moją wielką pasją. Prawdopodobnie większą część tej kwoty rozdałabym potrzebującym, a pozostałą przeznaczyłabym na produkcję jakiegoś ciekawego spektaklu teatralnego.

w kuchni

Lubię i potrafię przyrządzić wiele bardzo smacznych dań. Może to być zupa z borowików, a do tego pałeczki z francuskiego ciasta. Z dań głównych cielęcina lub wołowina pod beszamelem albo zapiekany łosoś. Na deser sernik wiedeński.

ideał mężczyzny

Choć lubię wysokich panów, to uważam, iż wygląd zewnętrzny ma drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest poważne podejście do spraw życiowych. Mężczyzna musi być odpowiedzialny, opiekuńczy, wyrozumiały i mieć duże poczucie humoru.

nie znoszę

Nie znoszę nieuczciwości, gry pozorów.

jestem dumna

Jestem dumna z rodziny, a zawodowo - jestem zadowolona z tego, że ciągle się rozwijam, pracuję i nie boję się nowych wyzwań.

w domu

Mój dom rodzinny znajduje się w Nowym Mieście koło Płońska. Będąc małą dziewczynką marzyłam, żeby zostać znaną piosenkarką. W Płońsku chodziłam do liceum ogólnokształcącego do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Moją wielką pasją wtedy było recytowanie wierszy. Nie tylko występowałam na różnych uroczystościach szkolnych, ale brałam udział w wielu konkursach recytatorskich, dochodząc do szczebla ogólnopolskiego. Pod koniec nauki w liceum doszłam do wniosku, że pójdę na studia aktorskie. Dostałam się na Akademię Teatralną w Warszawie. Na trzecim roku studiów poznałam obecnego męża, studenta z mojego roku. Po ukończeniu uczelni zostałam zaangażowana przez dyrektora Adama Hanuszkiewicza do Teatru Nowego w Warszawie.

Na zdjęciu: Beata Bandurska w "Nordost", Teatr Polski, Bydgoszcz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji