Artykuły

Łomża. Nagrody XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY XXIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRALNEGO WALIZKA ŁOMŻA 2010.

Jury w składzie: Henryk Jurkowski (przewodniczący), Radoslav Lazič, Wiesław Hejno, Alina Skiepko-Gielniewska, Pavel Hubička, po obejrzeniu dwunastu konkursowych przedstawień postanowiło przyznać większością głosów następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 3.000 zł, ufundowane przez Prezydenta Łomży oraz grawerton ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego otrzymuje El Teatre de L'Home Dibuixat za spektakl "Kamień na kamieniu".

Nagrodę za reżyserię w wysokości 1.500 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz obraz ufundowany przez Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu otrzymuje Alexei Leliavski za reżyserię przedstawienia "Dlaczego ludzie się starzeją?" Białoruskiego Mińskiego Teatru Lalek.

Nagrodę za scenografię w wysokości 1.500 zł, ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego otrzymują Maria Żynel i Marcin Bikowski za scenografię przedstawienia "Alicja? Teatru Malabar Hotel.

Nagrodę za muzykę i muzyczne wykonanie w wysokości 1.000 zł, ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego oraz statuetkę ufundowaną przez Telewizję Polską oddział w Białymstoku - otrzymuje zespół Teatro Tyl-Tyl za spektakl "Echo".

Nagrodę za kreację aktorską w wysokości 1.000 zł, ufundowaną przez Prezydenta Łomży otrzymuje Valeriy Isaev za rolę narratora w spektaklu "Opowieść o carze Herodzie" z Omskiego Teatru Lalki, Aktora i Maski "Arlekin".

Nagrodę za kreację aktorską w wysokości 1.000 zł, ufundowaną przez Redaktora Naczelnego Gazety Współczesnej w Białymstoku otrzymuje Marcin Bikowski za rolę w spektaklu "Alicja?" Teatru Malabar Hotel.

Nagrodę za kreację aktorską w wysokości 1.000 zł, ufundowaną przez dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży otrzymuje Zbigniew Litwińczuk za rolę w spektaklu "Jest królik na księżycu" Białostockiego Teatru Lalek.

Nagrodę specjalną za metaforyczną realizację przedstawienia otrzymuje Lutkovno Gledalisce Ljubljana za spektakl "Śpiąca królewna".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji