27 lutego 1959 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Quintana reżyseria: Staszewski Czesław, Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
22 listopada 1959 |
Smak miodu
Shelagh Delaney
postać: Chłopiec reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 lipca 1960 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Leander reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 października 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Karol Ruzzini reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 marca 1961 |
Archaniołowie nie grają w bilard
Dario Fo
postać: Luciano reżyseria: Biczycki Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 maja 1961 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Clesinger reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 stycznia 1962 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Śpiewak ballady reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 maja 1962 |
Montserrat
Emmanuel Robles
postać: Ricardo reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 grudnia 1962 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Wojciech Bogusławski reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Anatol reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Młodszy asystent reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 maja 1963 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Fabrycjusz reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 kwietnia 1964 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Sejton; Żołnierz reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 listopada 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Jasiek reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 marca 1965 |
Aktor
Cyprian Kamil Norwid
postać: Jerzy reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 października 1965 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Porucznik reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 listopada 1966 |
Drewniana miska
Edmund Morris
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
12 listopada 1966 |
Drewniana miska
Edmund Morris
postać: Ed Mason reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1967 |
Dallas w samo południe
Stefan Bratkowski, Ryszard Smożewski
postać: Jeden z czterech w "stetsonach" reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 marca 1967 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Artur reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 marca 1967 |
Tango
Sławomir Mrożek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 września 1967 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Matyjas reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 października 1967 |
Bunt w Kronsztadzie
Sztejn Aleksander
postać: Iwan reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 grudnia 1967 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Archanioł Michał reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 grudnia 1967 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Ryczywół reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 kwietnia 1968 |
Potop
Sienkiewicz Henryk
postać: Roch Kowalski reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 września 1968 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Śmigalski reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 stycznia 1969 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Robert reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
14 czerwca 1969 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Schuppanzigh reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 lipca 1969 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Zygmunt reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 stycznia 1970 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Gebhr reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 stycznia 1970 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Pan Glenn reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 września 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Wielki Książę Konstanty reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 listopada 1970 |
Kto ty jesteś
Bryll Ernest
postać: Mężczyzna reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 stycznia 1971 |
Przypadki Robinsona Kruzoe
Defoe Daniel wg
postać: Kpt "Herkulesa"; Kpt Pearson reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 lutego 1971 |
Dzień dobry Mario
Aleksander Bednarz
postać: Stary reżyseria: Schejbal Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 września 1971 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
3 września 1972 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Przodownik reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 stycznia 1973 |
Syn słońca
Stanisław Weremczuk
postać: Watzenrode, Hetman reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 września 1973 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Lapkin-Tiapkin reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 stycznia 1974 |
Wieczór Trzech Króli, czyli Wszystko co chcecie
William Shakespeare
postać: Kapitan okrętu reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 października 1974 |
Krakowiacy i Górale, czyli Zabobon
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Morgal reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 lutego 1975 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: Agustin reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
14 czerwca 1975 |
Miesiąc na wsi
Iwan Turgieniew
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wołkow Georgij teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
14 czerwca 1975 |
Miesiąc na wsi
Iwan Turgieniew
postać: Rakitin reżyseria: Wołkow Georgij teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
23 października 1975 |
Słowo o Jakubie Szeli
Bruno Jasieński
forma twórczości: role reżyseria: Smoliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 listopada 1975 |
Don Juan
Molière
postać: Posąg Komandora reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 czerwca 1976 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Pistol reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 września 1976 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Piotr reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 marca 1977 |
Protokół pewnego zebrania
Aleksander Gelman
postać: Sołomachin reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 maja 1977 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 marca 1978 |
Emigranci
Sławomir Mrożek
postać: XX reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
30 czerwca 1979 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Reżyser filmowy III reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|