30 września 1933 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Fabre reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 października 1933 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Szlachcic reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 lutego 1934 |
Kupiec wenecki
William Shakespeare
postać: Salarino reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 kwietnia 1934 |
Pieśń o czynie
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Oficer teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
16 maja 1934 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Paulus Arruntius reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
11 maja 1935 |
Mądra mama
Laszlo Lajtha
forma twórczości: role reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
31 października 1946 |
Orfeusz
Anna Świrszczyńska
postać: Hermes reżyseria: Woźnik Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
28 grudnia 1946 |
Powrót
Flers R. de, Croisset F. de
postać: Marcel Vaucroix reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
1 marca 1947 |
Odys u Feaków
Stefan Flukowski
postać: Halios reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
23 kwietnia 1947 |
Komediant
Władysław Bodnicki
postać: Józef Bejart reżyseria: Hańcza Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
10 czerwca 1947 |
Otello
William Shakespeare
postać: Kassjo reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
22 listopada 1947 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Gustaw reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
1 czerwca 1948 |
Panna mężatka
Józef Korzeniowski
postać: Adolf reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Objazdowy Teatr Ziemi Opolskiej im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
23 czerwca 1948 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Arystodemos reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
29 stycznia 1950 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Kazimierz reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
27 maja 1950 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Woźnik Władysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 stycznia 1951 |
Mizantrop
Molière
postać: Akast reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
22 lipca 1951 |
Wzgórze 35
Lutowski Jerzy
postać: Nieznajomy reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
11 października 1951 |
Jedyna droga
Krzysztof Gruszczyński, Kazimierz Korcelli
postać: Wrzesień reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
27 marca 1952 |
4:0 dla ATK
Pavel Pasek
postać: Stoczes reżyseria: Młodnicki Artur teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
22 października 1952 |
Stefan Czarniecki i ...
Korcelli Kazimierz
postać: Rotmistrz reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
23 sierpnia 1953 |
Zagłada eskadry
Korniejczuk Aleksander
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
23 sierpnia 1953 |
Zagłada eskadry
Korniejczuk Aleksander
postać: Stryżeń teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
19 września 1954 |
Rok 1944
Kuśmierek Józef
postać: Saper reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
26 marca 1955 |
Zbójcy
Friedrich Schiller
postać: Zbójca reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
18 czerwca 1955 |
Most
Szaniawski Jerzy
postać: Architek Tomasz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 marca 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Radostowiec reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
19 maja 1956 |
Sędzia w potrzasku
Fielding Henry
postać: Fidelius reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
30 października 1956 |
Dziewczyna z dzbanem
Lope de Vega
postać: Don Bernardo reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
8 listopada 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Charmides reżyseria: Przeradzki Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
8 listopada 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Przeradzki Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
5 stycznia 1958 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
17 kwietnia 1958 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
17 kwietnia 1958 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
postać: Michał Astrow reżyseria: Przeradzki Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
28 czerwca 1958 |
Mecz małżeński
Lichtenberg Wilhelm
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
20 listopada 1959 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Gaffles reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Obywatel Cicero reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
17 lutego 1963 |
Alarm
Conny Odd
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
11 maja 1963 |
Trzej muszkieterowie
Dumas Aleksander
postać: Milord de Winter reżyseria: Babel Irena, Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|