12 października 1960 |
Pamiętnik Anny Frank
Goodrich F.,Hackett A.
postać: Piotr reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 stycznia 1961 |
"N" (Napoelon)
Arnolt Bronnen
postać: Napoleon Bonaparte reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 marca 1961 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Rozenkranc reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
13 czerwca 1961 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Bogusław reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 października 1961 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Frant, Przechera, Młodzieniec reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
9 listopada 1961 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Welocypedkin reżyseria: Tośta Antoni teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
6 stycznia 1962 |
Przedziwny kochanek
Corneille Pierre
postać: Kleander reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
12 maja 1962 |
Król Ryszard II
Shakespeare William
postać: Król Ryszard II; Henryk Percy reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
21 września 1962 |
Ifigenia w Taurydzie
Johann Wolfgang Goethe
postać: Orestes reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
14 grudnia 1962 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
postać: Clarindo reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
23 lutego 1963 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Mówca reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
23 lutego 1963 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Głos XIII reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
4 maja 1963 |
Dni komuny
Bertolt Brecht
postać: Filip Faure reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
15 lutego 1964 |
Myszy i ludzie
John Steinbeck
postać: George Milton reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 maja 1964 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Hamlet reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 stycznia 1965 |
Tor
Gawlik Jan Paweł
postać: Sprawozdawca radiowy reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
21 października 1965 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Alfred reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 stycznia 1966 |
Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Istvan Szentmichalyi reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 marca 1966 |
Mazepa
Juliusz Słowacki
postać: Mazepa reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 maja 1966 |
Przez świat idące wołanie ...
Montaż poetycki
forma twórczości: role teatr: przedstawienie impresaryjne
|
21 maja 1966 |
Jesienny wieczór
Friedrich Dürrenmatt
forma twórczości: role teatr: przedstawienie impresaryjne
|
22 maja 1966 |
Cyrkowe sztuki cenię (montaż poetycki)
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: przedstawienie impresaryjne
|
23 maja 1966 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
forma twórczości: role reżyseria: Sławucka Józefa teatr: przedstawienie impresaryjne
|
4 czerwca 1966 |
Ktoś nowy
Marek Domański
postać: Tekliński reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
29 września 1966 |
Szklana menażeria
Tennessee Williams
postać: Syn reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 grudnia 1966 |
Gwałtu co się dzieje
Aleksander Fredro
postać: Jan Kanty Doręba reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 lutego 1967 |
Mizantrop
Molière
postać: Alcest reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 kwietnia 1967 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Artur reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
postać: Riabcow reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
24 stycznia 1968 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
24 stycznia 1968 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Schweitzerkas reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 października 1968 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Don Karlos reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
19 grudnia 1968 |
Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Istvan Szentmichalyi reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 lutego 1969 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Polski, Poznań
|
26 marca 1969 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
26 marca 1969 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Pierwszy reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
30 maja 1969 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Maurycy reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
29 października 1969 |
Dni Turbinów
Michaił Bułhakow
postać: Leonid Szerwiński reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Polski, Poznań
|
16 kwietnia 1970 |
Hamlet
Shakespeare William
postać: Laertes reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Hamlet reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
18 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: układ pojedynków reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 czerwca 1970 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Manekin męski 1 (Leader) reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
10 października 1970 |
Ptak
Szaniawski Jerzy
postać: Student reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
5 grudnia 1970 |
Stara kobieta wysiaduje
Tadeusz Różewicz
postać: Kelner reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
14 marca 1971 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Kordian reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
13 czerwca 1971 |
Beniowski
Słowacki Juliusz
postać: Ryszard III reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
4 lutego 1972 |
Romans o Sarmacyjej
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Obywatel reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
4 lutego 1972 |
Romans o Sarmacyjej
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Szlachcic reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
4 lutego 1972 |
Romans o Sarmacyjej
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Szlachcic młody reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 października 1972 |
Lorenzaccio
Alfred de Musset
postać: Maska reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 października 1972 |
Lorenzaccio
Alfred de Musset
postać: Piotr Strozzi reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
14 grudnia 1972 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Oficer reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 marca 1973 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
26 marca 1973 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Tybalt reżyseria: Machulska Halina, Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
8 czerwca 1973 |
Powrót do domu
Pinter Harold
postać: Joey reżyseria: Brzozowicz Wojciech teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 października 1979 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|