22 marca 1970 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: PWST, Kraków
|
10 października 1970 |
Niewidzialna kochanka
Pedro Calderon de la Barca
postać: Don Manuel reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
30 stycznia 1971 |
Apetyt na czereśnie
Agnieszka Osiecka
postać: Mężczyzna reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 maja 1971 |
Wszyscy moi synowie
Arthur Miller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 maja 1971 |
Wszyscy moi synowie
Arthur Miller
postać: Chris Keller reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
10 listopada 1971 |
Sennik współczesny
Tadeusz Konwicki
postać: Paweł reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 marca 1972 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Eugeniusz Pawłowicz reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 czerwca 1972 |
Farsa mrocznych
Michel de Ghelderode
postać: Jarwin reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 września 1972 |
Don Juan
Molière
postać: Don Carlos reżyseria: zespół teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 listopada 1972 |
Klęska
Aleksander Fadiejew
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 listopada 1972 |
Klęska
Aleksander Fadiejew
postać: Marozka reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1973 |
Oby nam się!
Aleksander Bednarz
postać: Albin reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1973 |
Oby nam się!
Michaił Zoszczenko
postać: Pan Młody reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1973 |
Oby nam się!
Bertolt Brecht
postać: Przyjaciel reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
26 maja 1973 |
A jak królem, a jak katem będziesz
Tadeusz Nowak
postać: Pawełek reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 października 1973 |
Cyrulik sewilski
Gioacchino Rossini
postać: Figaro reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 grudnia 1973 |
Oratorium wigilijne
Johann Sebastian Bach
forma twórczości: role reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 stycznia 1974 |
Talenty i wielbiciele
Aleksander Ostrowski
postać: Bakin reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 lutego 1974 |
Linia
Jerzy Wawrzak
postać: Rudy reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 marca 1974 |
Panna Julia
August Strindberg
postać: Jean reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 lipca 1974 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Martin reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 września 1974 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 lutego 1975 |
Noc wigilijna
Andrzej Kozak
postać: Zaporożec reżyseria: Kozak Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 lipca 1975 |
Goście Hotelu du Parc
Karol Obidniak, Józef Wędrychowski
postać: Witek reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 grudnia 1975 |
Drewniany talerz
Edmund Morris
postać: Ed Mason reżyseria: Kozak Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1976 |
Krawcy szczęścia
Tadeusz Kwinta
postać: Sprzątaczka II reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1976 |
Nasza patetyczna
Jan Bijata
postać: Wozak II reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1976 |
Nasza patetyczna
Jan Bijata
postać: Chór reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1976 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Franek reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1977 |
Placówka
Bolesław Prus
postać: Fryc Hamer reżyseria: Bednarz Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 maja 1978 |
Bolesław Śmiały. Skałka
Stanisław Wyspiański
postać: Śmierć reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 września 1978 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Bernardo reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 lutego 1979 |
Niezwykłe przygody Pana Kleksa
Jan Brzechwa
postać: Pan Kleks reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 lutego 1980 |
Sto rąk, sto sztyletów
Jerzy Żurek
postać: Sierżant reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 grudnia 1980 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Bezdomny reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 grudnia 1980 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Brat Szczepan reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 maja 1981 |
Dulle Griet
Stanisław Grochowiak
postać: Bakst reżyseria: Lutosławska Anna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|