12 sierpnia 1944 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: role reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Zrzeszenia Aktorskiego, Lublin
|
29 sierpnia 1944 |
Jeńcy
Lucjan Rydel
postać: Gerta reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Zrzeszenia Aktorskiego, Lublin
|
19 września 1946 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Szambelanowa reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie, Wrocław
|
14 listopada 1946 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Kamilla reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie, Wrocław
|
6 lutego 1947 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Anna Andriejewna reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie, Wrocław
|
5 października 1947 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Pulcheria reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
21 grudnia 1948 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
postać: Elżbieta Kirpicznikowa reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
2 kwietnia 1949 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Balbina reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
26 listopada 1949 |
Moskiewski charakter
Anatol Sofronow
postać: Nina Iwanowna Połozowa reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
6 września 1950 |
Wassa Żeleznowa
Gorki Maksym
postać: Anna Onoszenko reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 listopada 1950 |
Wczoraj i przedwczoraj
Maliszewski Aleksander
postać: Matka reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 marca 1951 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Rukienie reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 sierpnia 1951 |
Pałacyk w zaułku
Bracia Tur
postać: Erna Curtius reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 grudnia 1951 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Nanon reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Matka Poiret reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 czerwca 1952 |
Gorące serce
Aleksander Ostrowski
postać: Matrena Charitonowa reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Dozorczyni reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 lutego 1953 |
Sprawa rodzinna
Lutowski Jerzy
postać: Eugenia reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 grudnia 1953 |
Barbarzyńcy
Maksym Gorki
postać: Bogajewska, Tatjana Nikołajewna reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 marca 1954 |
Dom lalki (Nora)
Henrik Ibsen
postać: Marianna reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 lutego 1955 |
Grzech
Stefan Żeromski
postać: Wanda Ogrodzka reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 maja 1955 |
Lisie gniazdo
Lillian Hellman
postać: Birdie Hubbard reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 lipca 1955 |
Kłopot z mężczyznami
Irena Jurgielewiczowa
postać: Agnieszka Warasowa reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 grudnia 1955 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Maria Lippi reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 maja 1956 |
Złota kareta
Leonow Leonid
postać: Tabun-Turkowska reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 października 1956 |
Pani ministrowa
Nuszić Branislaw
postać: Żiwka Popowić reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 stycznia 1957 |
Dom Bernardy Alba
Federico García Lorca
postać: Poncia reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 czerwca 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Sofrone reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
2 października 1957 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Balbina reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 stycznia 1958 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Anna Andrejewna reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 kwietnia 1958 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
forma twórczości: role reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 czerwca 1958 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Katarzyna reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 grudnia 1958 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Anastazja reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 lutego 1959 |
Maszyna do liczenia
Elmer Rice
postać: Pani Zero reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 stycznia 1960 |
Nie jesteśmy aniołami
Feher Klara
postać: Margita Syliowa reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
7 grudnia 1960 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Podstolina reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
29 listopada 1961 |
Bar Wszystkich Świętych
Jerzy Broszkiewicz
postać: Katarzyna reżyseria: Mazurkiewicz Lesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
11 stycznia 1962 |
Dowód osobisty
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Zyta Zebrzydowska reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
6 czerwca 1962 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Orgonowa reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
18 stycznia 1963 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Radczyni reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
31 marca 1963 |
Czerwone pantofelki
Paul Kester
postać: Starsza pani reżyseria: Wąsowicz Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
23 kwietnia 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Jeracha reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
24 listopada 1963 |
W kręgu podejrzeń
Robert Thomas
postać: Starsza pani reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
3 listopada 1964 |
I koń się potknie...
Aleksander Ostrowski
postać: Głafira Klimowna Głumowa reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
19 grudnia 1964 |
Nosorożec
Eugène Ionesco
postać: Pani Wołowina reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
19 lutego 1965 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Pani Dulska reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
17 lipca 1965 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Bona reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
20 lutego 1966 |
Trzy białe strzały
Jan Makarius
postać: Babka Anczida reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
13 stycznia 1967 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Szambelanowa reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
22 września 1967 |
Dom kobiet
Zofia Nałkowska
postać: Julia Czerwińska reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
23 lutego 1968 |
Pan Wokulski
Bolesław Prus
postać: Joanna hr. Karolowa reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
22 września 1968 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Maciejowa reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
10 maja 1970 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Klimina reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
9 lipca 1970 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Barbara reżyseria: Czarnecki Henryk Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
27 czerwca 1971 |
Księżniczka na opak wywrócona
Pedro Calderon de la Barca
postać: Silvia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
5 lutego 1972 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Żelazna reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
26 marca 1972 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Matka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
7 października 1972 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Balbina; Pani II reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
3 marca 1973 |
Obszar cienia
Gawlik Jan Paweł
postać: Pielęgniarka reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
8 września 1973 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Pani reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
8 września 1973 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Przechodzień reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
8 września 1973 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Ciotunia reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
8 września 1973 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Kiełbasiarka reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
8 września 1973 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Gospodyni reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
8 września 1973 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Dama reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
19 października 1974 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Ciocia Matylda reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
15 lutego 1975 |
Zabawa w koty
István Örkény
postać: Giza reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
6 marca 1981 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Pani (gościnnie) reżyseria: Ford Hanaoka Bernard teatr: Teatr Polski, Szczecin
|