6 listopada 1953 |
Rodzina Tarasa
Kabalewski Dymitr
postać: Andrzej reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Opera, Wrocław
|
31 grudnia 1953 |
Jenufa
Leoš Janáček
postać: Steva Buryja reżyseria: Romejko Jan teatr: Opera, Wrocław
|
29 września 1956 |
Faust
Charles Gounod
postać: Stary Faust reżyseria: Majak Antoni teatr: Opera, Wrocław
|
22 października 1956 |
Wiktoria i jej huzar
Paul Ábrahám
postać: Stefan Koltay reżyseria: Broński Bronisław teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
9 lutego 1957 |
Ijola
Piotr Rytel
postać: O. Damazy reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Opera, Wrocław
|
9 lutego 1957 |
Ijola
Piotr Rytel
postać: Wala reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Opera, Wrocław
|
31 maja 1957 |
Łucja z Lammermoor
Gaetano Donizetti
postać: Lord Artur Buklaw reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
8 lipca 1958 |
Carmen
Georges Bizet
postać: Remendado reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
21 marca 1959 |
Goplana
Władysław Żeleński
postać: Kirkor reżyseria: Rotbaum Lia teatr: Opera, Wrocław
|
25 lipca 1959 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
postać: Czekaliński reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
31 grudnia 1959 |
Straszny dwór
Moniuszko Stanisław
postać: Damazy reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
27 października 1961 |
Czterech gburów
Ermanno Wolf-Ferrari
postać: Filipeto reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
17 lutego 1962 |
Cyrulik sewilski
Gioacchino Rossini
postać: Hrabia Almaviva reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
27 czerwca 1962 |
Łucja z Lammermoor
Gaetano Donizetti
postać: Lord Arthur Buklaw reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
21 lipca 1963 |
Teodor Gentleman
Tadeusz Szeligowski
postać: Sekretarz reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
8 lutego 1964 |
Gianni Schicchi
Giacomo Puccini
postać: Gherardo reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
8 lutego 1964 |
Gianni Schicchi
Giacomo Puccini
postać: Guccio reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
31 października 1964 |
Pajace
Leoncavallo Ruggiero
postać: Wieśniak II reżyseria: Szeptycki Władysław teatr: Opera, Wrocław
|
16 lipca 1966 |
Kniaź Igor
Aleksander Borodin
postać: Jeroszka reżyseria: Okopiński Marek teatr: Opera, Wrocław
|
22 kwietnia 1967 |
Zaręczyny w klasztorze
Sergiusz Prokofiew
postać: Ojciec Eustachy reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
12 lipca 1968 |
Carmen
Georges Bizet
postać: Dancairo reżyseria: Radtke Friedrich teatr: Opera, Wrocław
|
12 lipca 1968 |
Carmen
Georges Bizet
postać: Remendado reżyseria: Radtke Friedrich teatr: Opera, Wrocław
|
23 listopada 1970 |
Pomsta Jontkowa
Bolesław Wallek-Walewski
postać: Młody góral reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
18 grudnia 1971 |
Orfeusz w piekle
Jacques Offenbach
postać: Merkury reżyseria: Weissówna Zofia teatr: Opera, Wrocław
|
11 marca 1972 |
Borys Godunow
Modest Musorgski
postać: Bojar reżyseria: Jankowski Bolesław teatr: Opera, Wrocław
|
25 listopada 1972 |
Albert Herring
Benjamin Britten
postać: Burmistrz reżyseria: Jankowski Bolesław teatr: Opera, Wrocław
|
15 kwietnia 1973 |
Porgy i Bess
Gershwin George
postać: Peter reżyseria: Jankowski Bolesław teatr: Opera, Wrocław
|
31 maja 1980 |
Student żebrak
Karl Millöcker
postać: Enterich reżyseria: Quell de Frank teatr: Opera, Wrocław
|