29 czerwca 1971 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Omnimor reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 listopada 1971 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 listopada 1971 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik I reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
12 marca 1972 |
Diabelski krąg
Zinner H.
postać: Ernst reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 maja 1972 |
Gilgamesz 68
Józef Zbiróg
forma twórczości: role reżyseria: Zbiróg Józef teatr: przedstawienie impresaryjne
|
22 czerwca 1972 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Cyrano de Bergerac reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 października 1972 |
Wódko, wódeczko
Jarecki Andrzej
forma twórczości: role reżyseria: Czarnecki Henryk Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
10 lutego 1973 |
H i G czyli nasze wspólne małżeństwo
Feridun Erol, Roman Gorzelski
postać: G reżyseria: Kluba Henryk teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
28 kwietnia 1973 |
Sabath życia
Nix R
postać: Zygmunt reżyseria: Szram-Kijowska Hanna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
23 lutego 1974 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Maciek reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
28 czerwca 1974 |
Linia
Wawrzak Jerzy
postać: Walicki reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
22 marca 1975 |
Serce Luigiego
Bukovcan Ivan
postać: Frank Morris reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
2 kwietnia 1975 |
Eumenesa
Rittner Tadeusz
postać: Eumenes reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 grudnia 1975 |
Niewolnik
Czerwieński Bolesław
postać: Lucjusz Sempronius reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
2 kwietnia 1976 |
Prawdziwa miłość Eumenesa
Tadeusz Rittner
postać: Eumenes reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
26 czerwca 1976 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Edmund reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
27 października 1976 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Rudolf reżyseria: Kwapisz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
15 marca 1977 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
postać: Dorant reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
15 czerwca 1977 |
Fatamorgana
Solomo D.
postać: Filip Popescu reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
3 lutego 1979 |
Montserrat
Emmanuel Robles
postać: Antonanzas reżyseria: Kłosowski Roman teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
24 marca 1979 |
Biedermann i podpalacze
Max Frisch
postać: Strażak reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
13 maja 1979 |
Piotruś Pan
James Matthew Barrie
postać: Tutuś reżyseria: Kamińska Romana, Wrocławski Bronisław teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
1 września 1979 |
Słowo muszkieterskie
Petrow W.
postać: Atos reżyseria: Lohnisky V. teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
17 listopada 1979 |
Ludzie energiczni
Szukszyn Wasilij
postać: Cywil II reżyseria: Zbiróg Józef teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
1 marca 1980 |
Colas Breugnon
Rolland Romain
postać: Florymond reżyseria: Junak Tadeusz teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
6 grudnia 1980 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Sylwiusz reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
14 marca 1981 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Pijak reżyseria: Szonert Mirosław teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
14 marca 1981 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Rodion Raskolnikow reżyseria: Szonert Mirosław teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
24 maja 1981 |
Czarodziej
Maciej Korwin, Bogdan Pawłowski, Bronisław Wrocławski
forma twórczości: role reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
14 listopada 1981 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Pasterz reżyseria: Przybyła Czesław teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
14 listopada 1981 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Pasterz Maciek reżyseria: Przybyła Czesław teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
20 marca 1982 |
Szeryf Brandy
Erol Feridun, Gorzelski Roman
postać: Billy Man Whisky;Marek reżyseria: Erol Feridun, Fijewska Barbara teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
25 czerwca 1982 |
Historia, czyli tu wcale nie chodzi o Mozarta
Witold Gombrowicz
forma twórczości: role reżyseria: Maj Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
14 listopada 1982 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Wilk reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
12 marca 1983 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
6 maja 1983 |
Ozimina
Wacław Berent
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Maj Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
6 maja 1983 |
Ozimina
Wacław Berent
postać: Bogdanowicz reżyseria: Maj Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
30 października 1983 |
Klub
Williamson David
postać: Ted Parker reżyseria: Falk Feliks teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
25 marca 1984 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
28 października 1984 |
Kamień na kamieniu
Myśliwski Wiesław
postać: Stasiek reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
14 kwietnia 1985 |
Adrianna Lecouvreur
Scribe Eugene
postać: Pan reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
1 lutego 1986 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Józio reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
14 marca 1986 |
Proces
Franz Kafka
postać: Rabensteiner reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
19 maja 1986 |
W duszę złośliwą mądrość nie wątpi - szkic do portretu Antoniego Kępińskiego (część I)
Barbara Konopacka, Sławomir Olejniczak
forma twórczości: role reżyseria: Olejniczak Sławomir teatr:
|
15 czerwca 1986 |
Tytus, Romek i A’Tomek
Anna Amarylis, Jerzy Bom
postać: A’Tomek reżyseria: Markowska Ewa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
28 lutego 1987 |
Ławeczka
Aleksander Gelman
postać: On reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
28 marca 1987 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Wojtek reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
27 września 1987 |
Tytus Andronikus
William Shakespeare
postać: Markus Andronikus reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
20 grudnia 1987 |
Bunt komputerów
Jacek Cygan
postać: Minister Automatyzacji reżyseria: Kępczyński Wojciech teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
27 marca 1988 |
Śledztwo
Themerson Stephen
postać: Opowiadający reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
19 października 1988 |
Czarna dziura
Stefanovsky Goran
postać: Siljan reżyseria: Georgevsky L teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
11 grudnia 1988 |
Choinka u Iwanowów
Aleksander Wwiedenski
postać: Wołodia Komarow reżyseria: Zawodziński Waldemar teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
18 lutego 1989 |
Kapelusz pełen deszczu
Michael Vincente Gazzo
postać: Polo Pope reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
11 maja 1989 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
3 czerwca 1989 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Poeta reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
11 listopada 1989 |
Wilki w nocy
Rittner tadeusz
postać: Prokurator reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
10 listopada 1990 |
Łoże
Rifbjerg Klaus
postać: Mąż reżyseria: Bardzik Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
19 stycznia 1991 |
Chunga
Mario Vargas Llosa
postać: Jose reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
23 listopada 1991 |
Mechaniczna pomarańcza
Antony Burgess
postać: Doktor Brodzki reżyseria: Falk Feliks teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
29 marca 1992 |
Ożenek
Gogol Mikołaj
postać: Anuczkin reżyseria: Fokin Walery teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
7 listopada 1992 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Reżyser reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 marca 1993 |
Martwe dusze
Mikołaj Gogol
postać: Cziczikow reżyseria: Fokin Walery teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 czerwca 1993 |
Wariacje Goldbergowskie
George Tabori
postać: Japhet reżyseria: Matysik Grzegorz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 stycznia 1994 |
Antygona w Nowym Jorku
Janusz Głowacki
postać: Policjant reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
18 lutego 1995 |
Nieporozumienie
Albert Camus
postać: Stary sługa reżyseria: Orzechowski Adam teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 października 1995 |
Zwodnica
Thomas Middleton, William Rowley
postać: De Flores reżyseria: Adamczyk Wojciech teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 lutego 1996 |
Trudni ludzie
Bar-Josef Josef
postać: Eliezer Weingarten (gościnnie) reżyseria: Hejfec Leonid teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
23 kwietnia 1996 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Poeta reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 czerwca 1996 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Kasjusz reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 stycznia 1997 |
Elektra
Sofokles
postać: Wychowawca Orestesa (gościnnie) reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
10 kwietnia 1997 |
Cocktail Party
Thomas Stearns Eliot
postać: Niezidentyfikowany Gość, później zidentyfikowany jako Sir Henry Harcourt-Reilly reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
9 października 1997 |
Końcówka
Samuel Beckett
postać: Nagg reżyseria: Libera Antoni teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
3 stycznia 1998 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Łowczy reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
3 stycznia 1998 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Służący Babtisty reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
3 stycznia 1998 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Vincencjo reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|