16 stycznia 1943 |
Moja panna żona
Halina Rapacka
forma twórczości: role reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
28 kwietnia 1943 |
Od smoczka do kieliszka
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
8 lipca 1943 |
Cacko z dziurką
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Złoty Ul, Warszawa
|
22 września 1943 |
Jedna baba drugiej babie
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Złoty Ul, Warszawa
|
18 października 1943 |
Aktualności dla naszych gości
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Złoty Ul, Warszawa
|
23 kwietnia 1944 |
Recital taneczny
Spektakl baletowy/ruchowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Powszechny, Kraków
|
6 kwietnia 1946 |
Bagatela
Strauss Johann
postać: Modniarka reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
13 lipca 1946 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: role reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
12 marca 1947 |
Aida
Verdi Giuseppe
forma twórczości: role reżyseria: Janowska-Kopczyńska Maria teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
12 lipca 1947 |
Sprzedana narzeczona
Smetana Bedrzich
forma twórczości: role reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
11 października 1947 |
Halka
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: role reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
20 marca 1948 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: role reżyseria: Janowska-Kopczyńska Maria teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
13 listopada 1948 |
Goplana
Władysław Żeleński
postać: Swietłana reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
17 grudnia 1949 |
Coppelia
Léo Delibes
postać: Swanilda reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
17 grudnia 1949 |
Zielony kogut
Oskar Nedbal
postać: Kogut reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
25 marca 1950 |
Bagatela
Strauss Johann
postać: Modniarka reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
25 marca 1950 |
Cagliostro w Warszawie
Maklakiewicz Jan
postać: Zosia reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
25 marca 1950 |
Rapsod
Perkowski Piotr
postać: Ziemia reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
16 lutego 1951 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: kierownik baletu teatr: Opera i Filharmonia, Warszawa
|
10 marca 1951 |
Fontanna Bachczysaraju
Asafiew Borys
postać: Zarema reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
29 czerwca 1951 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
postać: Omfalia reżyseria: Schiller Leon teatr: Opera i Filharmonia, Warszawa
|
29 grudnia 1951 |
Serenada
Mieczysław Karłowicz
forma twórczości: role teatr: Opera, Warszawa
|
29 grudnia 1951 |
Harnasie
Szymanowski Karol
postać: Panna Młoda reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera, Warszawa
|
29 grudnia 1951 |
Serenada
Karłowicz Mieczysław
forma twórczości: role reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera, Warszawa
|
29 grudnia 1951 |
Harnasie
Karol Szymanowski
postać: Panna młoda teatr: Opera, Warszawa
|
31 maja 1953 |
Halka
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: role reżyseria: Schiller Leon teatr: Opera, Warszawa
|
9 września 1953 |
Coppelia
Léo Delibes
postać: Swanilda reżyseria: Wójcikowski Leon teatr: Opera, Warszawa
|
22 maja 1954 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
postać: Julia reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera, Warszawa
|
20 listopada 1958 |
Kwiaty Warszawy
Widowisko śpiewno-taneczne
forma twórczości: role (Londyn, sala St.Peter`s Hall) teatr: za granicą
|
10 marca 1963 |
Romeo i Julia
Piotr Czajkowski
postać: Julia teatr: Miejski Teatr Muzyczny-Opera i Operetka, Kraków
|
14 maja 1964 |
Harnasie
Karol Szymanowski
postać: Dziewczyna reżyseria: Papliński Eugeniusz teatr: Miejski Teatr Muzyczny-Opera i Operetka, Kraków
|
12 października 1967 |
Bagatela
Strauss Johann
postać: Modniarka reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
12 października 1967 |
Różowe balety
Smoczyński Jerzy
postać: Ona reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
22 maja 1968 |
Coppelia
Delibes Leo
postać: Swanilda reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
31 października 1970 |
Drewniaczek
Ludwik Świeżawski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
31 grudnia 1970 |
Miłość szejka
Lida Marian
postać: Dziewczyna z prowincji reżyseria: Stanisławska Stanisława teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
27 marca 1971 |
Moja córeczka
Różewicz Tadeusz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 marca 1971 |
Moja córeczka
Tadeusz Różewicz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 czerwca 1971 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: role reżyseria: Leister Erwin teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
11 czerwca 1971 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
postać: Dama reżyseria: Leister Erwin teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
4 lipca 1971 |
W tym sęk...!
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr na Powiślu, Warszawa
|
18 września 1971 |
Grunt to zdrowie
Szymon Szurmiej, Michał Szwejlich
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szurmiej Szymon, Szwejlich Michał teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
30 listopada 1971 |
Człowiek z La Manchy
Leigh Mitch
forma twórczości: role reżyseria: Bordowicz Maciej Zenon teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
9 grudnia 1972 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
29 grudnia 1972 |
Czy to bajka, czy nie bajka
Wiesława Czapińska, Barbara Wachowicz
postać: Lalka reżyseria: Zaczyk Stanisław teatr: Sala Kongresowa PKiN, Warszawa
|
1 stycznia 1973 |
Gwiazda
Helmut Kajzar
forma twórczości: role reżyseria: Wardejn Zdzisław teatr: Teatr Stara Prochownia, Warszawa
|
10 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
26 stycznia 1974 |
Sen
Felicja Kruszewska
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 marca 1974 |
Herszełe z Ostropola
Jakub Zonszajn
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
19 kwietnia 1974 |
Pieśń mojego narodu
Szurmiej Sz., Szwejlich M
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
10 maja 1974 |
Deszcz pada w moim domu
Paul Willems
forma twórczości: ruch sceniczny reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
25 maja 1974 |
Hello, Dolly!
Jerry Herman
postać: (gościnnie) reżyseria: Langer Leon teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
25 maja 1974 |
Hello, Dolly!
Jerry Herman
forma twórczości: choreografia reżyseria: Langer Leon teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
12 lipca 1974 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kobielski Marian teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
31 października 1974 |
Porwanie w Tiutiurlistanie
Żukrowski Wojciech
forma twórczości: ruch sceniczny reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
18 stycznia 1975 |
Niezwykłe przygody Pana Kleksa
Jan Brzechwa
forma twórczości: choreografia reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
1 lutego 1975 |
Cyganeria warszawska
Adolf Nowaczyński
forma twórczości: choreografia reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 lutego 1975 |
Piękna Helena
Offenbach Jacques
forma twórczości: choreografia reżyseria: Bursztynowicz Tadeusz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
10 maja 1975 |
Dzban pełen słońca
Perec Hirszbejn
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
15 czerwca 1975 |
Pani prezesowa
Veber P., Hennequin M.
forma twórczości: choreografia reżyseria: Dzieduszycka Halina teatr: Miejski Teatr Muzyczny-Opera i Operetka, Kraków
|
26 lipca 1975 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: choreografia reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
5 października 1975 |
Od jutra na nowo
Wisława Szymborska
forma twórczości: ruch sceniczny reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
11 października 1975 |
Papierowy kochanek
Szaniawski Jerzy
forma twórczości: choreografia reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
18 listopada 1975 |
Od jutra na nowo
Wisława Szymborska
forma twórczości: ruch sceniczny reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
6 grudnia 1975 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 grudnia 1975 |
Trzej muszkieterowie
Roman Czubaty
forma twórczości: role reżyseria: Bordowicz Maciej Z. teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
1 stycznia 1976 |
Komedianci
Szymon Szurmiej, Michał Szwejlich
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
18 stycznia 1976 |
Papierowy kochanek
Szaniawski Jerzy
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
14 lutego 1976 |
Cnotliwa Zuzanna
Jean Gilbert
forma twórczości: choreografia reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Operetka Śląska, Gliwice
|
12 czerwca 1976 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
forma twórczości: ruch sceniczny reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 czerwca 1976 |
Rose-Marie
Rudolf Friml
postać: Kapłanka reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
20 października 1976 |
Machiavelli
Wasowski Jerzy
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
13 listopada 1976 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: choreografia reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
20 listopada 1976 |
Dwaj Kunie-Lemł
Abraham Goldfaden
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
12 lutego 1977 |
Fajerwerk
Paul Burkhard
forma twórczości: choreografia reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Operetka Śląska, Gliwice
|
12 marca 1977 |
Przedwiośnie
Żeromski Stefan
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
12 marca 1977 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
27 maja 1977 |
Wesoła wdówka
Franz Lehár
forma twórczości: choreografia reżyseria: Orawiec Józef teatr: Operetka Śląska, Gliwice
|
9 września 1977 |
Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale
Jan Nepomucen Kamiński
forma twórczości: choreografia reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
15 października 1977 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: choreografia reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Operetka Śląska, Gliwice
|
4 grudnia 1977 |
Kopciuszek
Prusicka Irena
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
28 stycznia 1978 |
Fantasio
Alfred de Musset
forma twórczości: choreografia reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
13 maja 1978 |
Volpone
Jonson Ben
forma twórczości: choreografia reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
13 maja 1978 |
Volpone, czyli oszust oszukany
Ben Jonson
forma twórczości: choreografia reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
16 maja 1978 |
Życie Galileusza
Bertolt Brecht
forma twórczości: układ tańca reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
1 listopada 1978 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Gajda Mieczysław teatr: przedstawienie impresaryjne
|
8 listopada 1978 |
Kopciuszek
Prusicka Irena
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
22 listopada 1978 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Nicolai Otto
forma twórczości: choreografia reżyseria: Bursztynowicz Tadeusz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
22 listopada 1978 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Nicolai Otto
forma twórczości: choreografia reżyseria: Bursztynowicz Tadeusz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
23 lutego 1979 |
Polska krew
Oskar Nedbal
forma twórczości: choreografia reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Operetka Śląska, Gliwice
|
21 kwietnia 1979 |
Polska krew
Oskar Nedbal
forma twórczości: choreografia reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Muzyczny, Poznań
|
10 listopada 1979 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: choreografia reżyseria: Górska-Damięcka Irena teatr: Teatr Dramatyczny, Legnica
|
24 listopada 1979 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
12 grudnia 1979 |
Polska krew
Oskar Nedbal
forma twórczości: choreografia reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Krakowski Teatr Muzyczny, Kraków
|
15 grudnia 1979 |
Krasnoludki, krasnoludki
Kijonka Tadeusz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, Radom
|
6 grudnia 1984 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Polski, Szczecin
|