25 czerwca 1933 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Służebna reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 października 1933 |
Błędne koło Krystyny
Zofia Modrzewska
postać: Nanetta reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 października 1933 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Bella reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 lutego 1934 |
Towariszcz
Deval Jacques
postać: Helena Arbeziat reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 kwietnia 1934 |
Wąsy i peruka
Korzeniowski Józef
postać: Tekla teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
18 grudnia 1934 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Zofia teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 lutego 1935 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Basia reżyseria: Białkowski Tadeusz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 marca 1935 |
Pięć przed dwunastą
Hans Adler, Rudolf Lothar
postać: Mimi teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 marca 1935 |
Stracona miłość
Birabeau Andre
postać: Sylvia reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 marca 1935 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Mela teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
8 czerwca 1935 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Marynia teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 stycznia 1936 |
Chimery
Luigi Chiarelli
postać: Liana reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
8 marca 1936 |
Matura
Laszlo Fodor
postać: Fritzi Falk teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 maja 1936 |
Złota Czaszka
Słowacki Juliusz
postać: Panna Agnieszka reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 maja 1936 |
Głowa w pętli
John Bradley
postać: Lilian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 grudnia 1936 |
On i jego sobowtór
Hennequin Maurice
postać: Bibiana reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 marca 1937 |
Beatrix Cenci
Juliusz Słowacki
postać: Dolorida reżyseria: Wysocka Stanisława teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 maja 1937 |
Czerwony kapelusz
Jola Fuchsówna
postać: Panienka reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 czerwca 1937 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Madeleine reżyseria: Ziembiński Zbigniew teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 czerwca 1937 |
Jaskółka z Wieży Mariackiej
Konstanty Krumłowski
postać: Mitzi von Schonlin reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 lipca 1937 |
Temida na prowincji
Bielen Otton
postać: Mizzi reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
8 września 1937 |
Koletta
Ralph Benatzky
postać: Pokojówka Koletty reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 października 1937 |
Wielka miłość
Molnar Franciszek
postać: Manekin reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 sierpnia 1944 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: role reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Zrzeszenia Aktorskiego, Lublin
|
10 marca 1949 |
Seans
Noël Coward
postać: Pani Bradman reżyseria: Wroncki Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 maja 1949 |
Harry Smith odkrywa Amerykę
Konstantin Simonow
postać: Mag reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 lipca 1949 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Panna de Rosieres reżyseria: Orzechowski Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
24 września 1949 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Dorota reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1950 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Mańka reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 marca 1950 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Pani Soerensen reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 września 1950 |
Barberyna
Alfred de Musset
postać: Beatrix Aragońska reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Dominique reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 listopada 1952 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
postać: Tatjana reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1953 |
Teatr cudów
Cervantes Miguel
postać: Juana; Plotkarka 2 reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 sierpnia 1953 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Hanna reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 kwietnia 1954 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Wieśniaczka reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 maja 1954 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
postać: Maria reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 września 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Zofia reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 kwietnia 1956 |
Mariana Pineda
Federico García Lorca
postać: Clavela reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 listopada 1956 |
Rendez - vous w Senlis
Jean Anouilh
postać: Właścicielka willi reżyseria: Hübner Zygmunt, Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 kwietnia 1957 |
Podejrzana prawda
Juan Ruiz Alarcon
postać: Izabela reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 października 1957 |
Strójcie mi, strójcie, narodową scenę
Stanisław Wyspiański
postać: Wróżka reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Gdańskie Studio Rapsodyczne, Gdańsk
|
7 października 1957 |
Strójcie mi, strójcie, narodową scenę
Stanisław Wyspiański
postać: Nike spod Cheronei reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Gdańskie Studio Rapsodyczne, Gdańsk
|
7 października 1957 |
Strójcie mi, strójcie, narodową scenę
Stanisław Wyspiański
postać: Rachela reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Gdańskie Studio Rapsodyczne, Gdańsk
|
7 października 1957 |
Strójcie mi, strójcie, narodową scenę
Stanisław Wyspiański
postać: Joanna reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Gdańskie Studio Rapsodyczne, Gdańsk
|
13 grudnia 1957 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Eleonora reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 kwietnia 1958 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Lady Makduf reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
24 sierpnia 1958 |
Dom kobiet
Zofia Nałkowska
postać: Tekla Bełska reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 sierpnia 1959 |
Król
Paul Emanuel Aréne, Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Żona generała reżyseria: Cybulski Zbigniew, Kobiela Bogumił teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 stycznia 1961 |
Złodziej serc
Legut Lucyna
postać: Królowa II reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 lutego 1962 |
Kwiaty polskie
Julian Tuwim
forma twórczości: role reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 kwietnia 1962 |
Skandal w Hellbergu
Broszkiewicz Jerzy
postać: Greta Ren reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 września 1962 |
Dziś wieczór improwizujemy
Luigi Pirandello
postać: Pani II reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 lutego 1963 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Staruszka reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1964 |
Andorra
Max Frisch
postać: Matka reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 lutego 1964 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Karczmarka reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 lutego 1964 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Mieszkanka wsi Mogiła pod Krakowem reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 września 1964 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Pani II reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 maja 1966 |
Namiestnik
Rolf Hochhuth
postać: Julia reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 kwietnia 1967 |
Śmiertelny taniec
August Strindberg
postać: Staruszka z przytułku reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 września 1967 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Madame Wajner reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 czerwca 1968 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Laura reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 czerwca 1969 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Pani Wielosławska reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 lutego 1970 |
Dlaczego mnie budzą?
Michel de Ghelderode
postać: Sąsiadka reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 lutego 1970 |
Dlaczego mnie budzą?
Michel de Ghelderode
postać: Weronika reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 czerwca 1970 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Żona Chłopowa reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 kwietnia 1972 |
Cmentarzysko samochodów
Fernando Arrabal
postać: Głos reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
18 maja 1973 |
Nieprzyjaciel
Green Julien
postać: Żebraczka reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 stycznia 1974 |
Sen
Felicja Kruszewska
postać: Wysoka pani reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|