13 października 1954 |
Gdzie ta ulica? Gdzie ten dom?
Włodzimierz Dychawiczny, Michał Słobodskoj
postać: Młoda matka reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 sierpnia 1955 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Helenka reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 grudnia 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Góralka reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Kobieta ze świty Turandot reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Turandot reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 kwietnia 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Alina reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1956 |
Bohater naszego świata
John Millinghton Synge
postać: Nelly reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 października 1957 |
Wędka Feniksany
Vega Lope de
postać: Dinarda reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 stycznia 1958 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Zofia reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 kwietnia 1958 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Rozalka reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 października 1958 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 listopada 1958 |
W pułapce
Wallace Edgar
postać: Anita reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 maja 1959 |
Jonasz i błazen
Jerzy Broszkiewicz
postać: Hrabianka Barbara reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Dama dworu reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Wiedźma III reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
9 czerwca 1960 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Mańka reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 listopada 1960 |
Dwie barwy krwi
Harald Hauser
postać: Eleonora von der Lohe reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
16 lutego 1961 |
Wielki bluff
Głowacki Juliusz
postać: Hannie Herodsen reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
3 czerwca 1961 |
Więźniowie z Altony
Sartre Jean Paul
postać: Joanna reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
15 kwietnia 1962 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Kasia reżyseria: Gruda Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 listopada 1962 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Pawła Pietrowna Panowa reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
17 maja 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Monika Stettler reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
19 października 1963 |
Poranek trzeciego dnia
Fernand Crommelynck
postać: Leona reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 kwietnia 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Dama reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 kwietnia 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Gość na balu reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 kwietnia 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Hiszpanka reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 kwietnia 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Wieśniaczka reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 czerwca 1964 |
Partita na instrument drewniany
Stanisław Grochowiak
postać: Kobieta reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 czerwca 1964 |
W popiół płodna
Stanisław Grochowiak
postać: Kobieta reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
10 października 1964 |
Stworzenie świata
Jerzy Janicki
postać: Krystyna reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 lutego 1965 |
Pan Bogusławski
Widowisko liryczne
forma twórczości: role reżyseria: Straszewska Maria teatr: Estrada Dolnośląska, Wrocław
|
1 kwietnia 1965 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Księżniczka Eboli reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
9 marca 1966 |
Medea
Jan Parandowski
postać: Medea reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 listopada 1966 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Kierowniczka reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
postać: Paulina reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 czerwca 1968 |
Niewidzialny mordeca
Robert Thomas
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 czerwca 1968 |
Niewidzialny mordeca
Robert Thomas
postać: Augusta reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 września 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 września 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
7 lutego 1971 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Ciotka Marcinowa reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 maja 1971 |
Pokojówki
Jean Genet
postać: Pani reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 czerwca 1971 |
Ubu Król
Alfred Jarry
postać: Ubica reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 marca 1972 |
Dramat bez tytułu (Horsztyński)
Juliusz Słowacki
postać: Amelia reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 czerwca 1972 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 września 1972 |
Wyszedł z domu
Tadeusz Różewicz
postać: Ewa reżyseria: Piaskowski Piotr teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
28 stycznia 1973 |
Ten miły, stary dom
Aleksiej Arbuzow
postać: Julia Nikołajewna reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
20 maja 1973 |
Upiory
Henrik Ibsen
postać: Helena Alwing reżyseria: Piaskowski Piotr teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 kwietnia 1974 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Mammea reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 października 1974 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 października 1974 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Elwira reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 marca 1975 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Pelagia Dziudziulińska reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
24 maja 1975 |
Ojciec
August Strindberg
postać: Laura reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 grudnia 1975 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Matka reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
23 kwietnia 1977 |
Grzegorz Dandin
Molière
postać: Pani de Sotenville reżyseria: Piaskowski Piotr teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 lipca 1977 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Pani Dobrójska reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 lutego 1978 |
Sonata widm
Strindberg August
postać: Narzeczona reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 kwietnia 1978 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Rollisonowa reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 listopada 1978 |
Odejście Głodomora
Tadeusz Różewicz
postać: Matka reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 stycznia 1979 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Barbara reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
11 maja 1979 |
Szalona Greta
Grochowiak Stanisław
postać: Personel reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 września 1979 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Służąca reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 grudnia 1979 |
Wojna chłopska
Kofta Jonasz
postać: Hanha reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
16 marca 1980 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Fejga reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 marca 1980 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebraczka reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 lutego 1981 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Pani Stara reżyseria: Bułhak Ewa teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 maja 1981 |
Dom Bernardy Alba
Federico García Lorca
postać: Bernarda reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 lutego 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Żona doktora reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 marca 1983 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Towarzysz X reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
12 listopada 1983 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 listopada 1983 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Tadrachowa reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
3 października 1984 |
Szkice z piekła uczciwych
Kruczkowski Leon
postać: Anna Maria reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1985 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Celia Peachum reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 października 1985 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Nechama Krzyk reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 grudnia 1985 |
Kwiaty polskie
Julian Tuwim
postać: Rewolucjonistka reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 grudnia 1985 |
Kwiaty polskie
Julian Tuwim
postać: Tekla reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 marca 1986 |
Foczka akrobatka
Waldemar Kotas
postać: Kasjerka reżyseria: Kotas Waldemar teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 maja 1986 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eugenia reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1986 |
Antygona
Sofokles
postać: Eurydyka reżyseria: Ciosek Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 maja 1987 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Żwawka reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 listopada 1987 |
Białe małżeństwo
Tadeusz Różewicz
postać: Starsza Pani reżyseria: Różewicz Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 grudnia 1987 |
Jesienne manewry
Peter Coke
postać: Seymour Williams reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 lutego 1988 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Hortensja reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 czerwca 1988 |
Kopciuszek
Ludwik Świeżawski
postać: Królowa reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 czerwca 1989 |
Pinokio
Maciej Staropolski
postać: Mieszczka reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 kwietnia 1990 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Ciotka Iwony reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 czerwca 1990 |
Zabawa w śmierć
Ghelderode Michel de wg
postać: Kolombina; Panna Młoda reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 października 1990 |
Aktorski pasjans
Paweł Jaszczuk
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 października 1990 |
Aktorski pasjans
Paweł Jaszczuk
postać: Leokadia Grinbaum reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1990 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Starsza Pani reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 grudnia 1990 |
Skok z łóżka
Cooney Ray, Chapman John
postać: Marie Odille Dumur ... reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 czerwca 1991 |
Obrona Częstochowy
Bośniacka Elżbieta
postać: Kobieta reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 lutego 1996 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Maryla Cuthbert reżyseria: Choińska Alicja teatr: Studio Form Teatralnych, Częstochowa
|
31 marca 1996 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Osoba zwana Babcią reżyseria: Choińska Alicja teatr: Studio Form Teatralnych, Częstochowa
|
15 września 1996 |
Szewczyk Dratewka
Maria Kownacka
postać: Ochmistrzyni reżyseria: Chojnacka Małgorzata teatr: Studio Form Teatralnych, Częstochowa
|