1 listopada 1950 |
Na dnie
Maksym Gorki
postać: Michał Kostylew reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 listopada 1950 |
Ostatnie dni
Michaił Bułhakow
postać: Nikita reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1950 |
50 warszawskich sylwestrów
Karolina Beylin
forma twórczości: role reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1951 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Grandet reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 marca 1951 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Grandet reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1951 |
Komunardzi
Stanisław Ziembicki
postać: Głos paryski reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 września 1951 |
Pasterz Estramadurski
Janis Griva
postać: Alkad reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1951 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1951 |
Trzy obrazki rodzajowe
Antoni Czechow
postać: Gospodarz reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1952 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kupiec reżyseria: Bohdziewicz Antoni teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 marca 1952 |
Mortimer
Stanisław Stampfl
forma twórczości: role reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1952 |
Doktor Piotr
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1952 |
Jestem zabójcą
Aleksander Fredro
postać: Filip reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 czerwca 1952 |
Awicenna w Bucharze
Jerzy Ficowski
postać: Czarodziej II reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 września 1952 |
Zanim zjawił się traktor [Wieś Nietulisko]
Edmund Niziurski
postać: Sekwastrator Paluszek reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1952 |
W potrzasku
Teodor Dreiser
postać: Głos 1 reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1953 |
Ziemia posłuszna
Stanisław Stampfl, Władysław Żesławski
postać: Przeor reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 września 1953 |
Węgiel
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Mielimąka reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 czerwca 1954 |
Nos pana rejenta
Edmond About
postać: Turek II reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 1954 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Wyrwik reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1954 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1955 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Charłamp reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1955 |
Żart
Leonid Borisow
postać: Wasyli reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 stycznia 1955 |
Czy to jeszcze daleko
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak, Stanisław Ziembicki
postać: Szewc reżyseria: Melina Michał, Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1955 |
Konfederaci barscy
Adam Mickiewicz
postać: Zbroja reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1955 |
Władza
Tadeusz Konwicki
postać: Proboszcz Franciszek Gołąb reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 maja 1955 |
Noc tysiączna druga
Cyprian Kamil Norwid
postać: Lucio reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1955 |
Ballady i romanse
Aleksander Maliszewski, Adam Mickiewicz
postać: Sikora reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 sierpnia 1955 |
Apokryf Ĉapka
Karol Čapek
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 listopada 1955 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Kruk reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1955 |
Baśń o czarodziejskiej grze i znudzonym szachu
Marian Wróbel
postać: Rachmistrz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1955 |
Szwedzka zapałka
Antoni Czechow
postać: Iwan Michajłycz reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1956 |
Rewolwer
Aleksander Fredro
postać: Paolo reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1956 |
Rozmowa z poczmistrzem
Antoni Czechow
postać: Poczmistrz reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1956 |
Pan Ficek
Andreas Gidas
postać: Ojstrajcher reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 kwietnia 1956 |
Klub Rudowlosych
Arthur Conan Doyle
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1956 |
Obłomow
Iwan Gonczarow
postać: Zachar reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 maja 1956 |
Błękitna chryzantema
Karol Čapek
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 października 1956 |
Do światła
Iwan Franko
postać: Moszko reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 grudnia 1956 |
Gavroche
Wiktor Hugo
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1957 |
Metamorfozy
Lucjusz Apulejusz
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1957 |
Martwe dusze
Mikołaj Gogol
postać: Selifan reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 czerwca 1957 |
Tristan i Izolda
Joseph Bédier
postać: Baron Gendoin reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1957 |
Dostigajew i inni
Maksym Gorki
postać: Lisogonow reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1958 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Kalopis reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1958 |
Dafnis drzewem bobkowym
Samuel Twardowski
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 marca 1958 |
Stara Warszawa
.
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 maja 1958 |
Dundo Maroje albo rzymska kurtyzana
Marin Drżić
postać: Quadro de Augusta reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 maja 1958 |
Żebrak ze Swandone Lane
Arthur Conan Doyle
postać: Pan Whitney reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1958 |
Brutus na wagarach
Claude Denys, Pierre Nivollet
postać: Grabarz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 września 1958 |
Pieśń o Gdanie
Franciszek Fenikowski, Róża Ostrowska
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 października 1958 |
Obrazki starej Warszawy
.
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 grudnia 1958 |
Pusty plac
Stanisław Wygodzki
postać: Gestapowiec I reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1959 |
Wicek i Wacek
Zygmunt Przybylski
postać: Faust reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1959 |
Monachomachia
Ignacy Krasicki
postać: Ojciec Elizeusz reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Brat Anioł reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Brat Anioł reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Brat Anioł reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1959 |
Spóźnione zaloty
Karol Wachtel
postać: Krzysztof reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1959 |
Śladem zbiegów
Halina Auderska
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 grudnia 1959 |
Miotełki. Rondo pieśniarskie
Janina Siwkowska
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 grudnia 1959 |
Zagadka Brook Street
Arthur Conan Doyle
postać: Blessington reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1960 |
Szkoda tej czarownicy na stos
Christopher Fry
postać: Kapelan reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 stycznia 1960 |
Adonis, czyli skamieniały kochanek
George Bernard Dublin
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1960 |
Dramat Jana Czarowica
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lutego 1960 |
Biła właśnie dwunasta
Włodzimierz Odojewski
postać: Ben Lopper reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lutego 1960 |
Iwan Sawicz Podżabrin
Iwan Gonczarow
postać: Ojciec chrzestny reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1960 |
Szczerbatek
Halina Auderska
postać: Kowalski reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1960 |
Beniowski
Wacław Sieroszewski
postać: Nowosiłow reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lipca 1960 |
Jadą goście, jadą
Jarosław Abramow-Newerly, Andrzej Wiktor Piotrowski
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1960 |
Modniarka warszawska
Feliks Schober
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 października 1960 |
Legiony rzymskie
Jaroslav Hašek
postać: Strobus reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1960 |
Kocham, kocham
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
postać: Żurawlew reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1961 |
Plon życia naszego
Samuel Aloszyn
postać: Filimonow reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 kwietnia 1961 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1961 |
Romans Teresy Hennert
Zofia Nałkowska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1961 |
Rokk życia
Aleksander Czakowski
postać: Tałajelew reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 września 1961 |
Panna Roksana
Anatol France
postać: Widz II reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 października 1961 |
Krzyżówka
Halina Pietrusiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1961 |
Stracony syn
Aleksiej Arbuzow
postać: Mikołaj Iwanowicz Ochotnikow reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1962 |
Łabędzia pieśń
Antoni Czechow
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 marca 1962 |
Pokonani są obrzydliwi
Kornel Filipowicz
postać: Woźny reżyseria: Holoubek Gustaw teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 maja 1962 |
Walka kogutów
Laszlo Beltaky
postać: Prezes Rady Narodowej reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1962 |
Niepokonany
Ernest Hemingway
forma twórczości: role reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1962 |
Ucieczka
Michaił Bułhakow
postać: Paizjusz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1963 |
Prawie tysiąc czwartków
Jerzy Janicki, Andrzej Mularczyk
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 października 1963 |
Rum-Barbari
Adam Bahdaj
forma twórczości: role reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 lutego 1964 |
Koń trojański
Homer, Anna Maria Komornicka
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 maja 1964 |
Ruch amatorski
Joachim Goll
postać: Zeisig reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 sierpnia 1964 |
Pasierbowie
Jerzy Putrament
forma twórczości: role reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 października 1965 |
Opowieść o siedmiu powieszonych
Leonid Andrejew
postać: Sędzia reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1965 |
Piekło Dantego
Bengt Anderberg
postać: Głos reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 stycznia 1966 |
Pokój
Arystofanes
postać: Sierpiarz reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1966 |
Brzemię pustego morza
Tadeusz Łopalewski
postać: Major Swedenborg reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1966 |
Tańczący jastrząb
Julian Kawalec
postać: Chłop reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 maja 1966 |
Bez korony
Halina Auderska
postać: Tamberd reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 września 1966 |
Człowiek z rejestru
Marta Miklaszewska
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1967 |
Idą partyzanci
Marian Janic
postać: Gospodarz reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1967 |
Trzecia zasada Newtona
Jadwiga Skotnicka
postać: Szewc reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 1967 |
Świętojańska druga
Marian Pilot
postać: Idzi Stoczny reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1968 |
Mistrz i włóczęga
Władysław Żesławski
postać: Szwagier reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 czerwca 1968 |
Przygody dobrego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Aresztant I reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lipca 1968 |
Przygody dobrego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Chłop reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 grudnia 1968 |
Żałosne przypadki Borysa i Gleba, potomków Wielkiego Włodzimierza
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 grudnia 1968 |
Prynuka
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Gospodarz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1968 |
Czarny Matwij
Walery Łoziński
postać: Hałajkiewicz reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 marca 1969 |
Krzyk jarzębiny
Wacław Kubacki
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1969 |
Niedziela
Ela Peroci
postać: Listonosz reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1969 |
Rozliczenie
Kazimierz Kordas
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 czerwca 1969 |
Kolumbowie rocznik 20
Roman Bratny
postać: Mężczyzna reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1969 |
Nieśmiały
Endre Fejes
postać: Szynkarz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 sierpnia 1969 |
Zaklęty dwór
Walery Łoziński
postać: Gągolewski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 sierpnia 1969 |
Zaklęty dwór
Walery Łoziński
postać: Gągolewski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 sierpnia 1969 |
Zaklęty dwór
Walery Łoziński
postać: Gągolewski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 sierpnia 1969 |
Zaklęty dwór
Walery Łoziński
postać: Gągolewski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 sierpnia 1969 |
Zaklęty dwór
Walery Łoziński
postać: Gągolewski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 sierpnia 1969 |
Gdy płoną lasy
Jerzy Zawieyski
postać: Fonsio reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 października 1969 |
Klucz do Berlina
Janusz Korczak
postać: Starzec autochton reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 grudnia 1969 |
Pompalińscy
Eliza Orzeszkowa
postać: Rządca reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1970 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rembo reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1970 |
O królewiczu zaklętym w osła
Anonim
postać: Lutnista reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1970 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Ataman koszowy reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lutego 1970 |
Żalem napełniona
Wiktor Reyzz-Rubini
postać: Zalewski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1970 |
Trójgraniasty kapelusz
Pedro Antonio Alarcón
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1970 |
My z Ciepieliszek
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Lintowicz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lipca 1970 |
Odlot
Henryk Bardijewski
postać: Tomił reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 września 1970 |
Uśmiech Czechowa: W łaźni, Szczęście, Kameleon, Kapral, Priszibiejew
Antoni Czechow
postać: Ojciec reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 października 1970 |
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie
Cezary Chlebowski
postać: Kolejarz 1 reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 marca 1971 |
Twarz pokerzysty
Józef Hen
postać: Księgowy Bednarczyk reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1971 |
Cztery rachunki
Bolesław Żabko-Potopowicz
postać: Brzdęk reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 kwietnia 1971 |
Ten, który przychodzi
Marian Grześczak
postać: Sąsiad reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1971 |
Dyliżans
Aleksander Fredro
postać: Pytalski reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 kwietnia 1971 |
Beniowski
Wacław Sieroszewski
postać: Kazarinow reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1971 |
Bednarz
Jan Baudouin
postać: Zybura reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 czerwca 1971 |
Żenda
Jordan Jowkow
postać: Iwan reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 sierpnia 1971 |
Stary kawaler
Józef Korzeniowski
postać: Doktor Bańkowski reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 października 1971 |
Daleka droga
Kazimierz Kordas
postać: Stary człowiek reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1971 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 grudnia 1971 |
Tylko we dwoje
Edward Fiszer
postać: Gospodarz reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1972 |
Krzesło
Ireneusz Iredyński
postać: Skąpiec reżyseria: Borowski Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 marca 1972 |
Wyrok śmierci
Louis Aragon
postać: Doktor reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1972 |
Pamiętnik starającego się
Teodor Tomasz Jeż
postać: Sędzia reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1972 |
Polonus w opałach
Jerzy Krzysztoń
postać: Bies reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1972 |
Upiór z osiedla
Zenon Wiktorczyk
postać: Pan II reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1972 |
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie
Cezary Chlebowski
postać: Kolejarz reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 sierpnia 1972 |
Na morskich szańcach Rzeczypospolitej
Janusz Stępowski
postać: Gospodarz karczmy reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 listopada 1972 |
Rówieśnicy
Ryszard Filipski, Jerzy Grzymkowski
postać: Majster reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1972 |
Lenin - październik
László Gyurkó
postać: Nabokow reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1973 |
Stulecie detektywów
Jürgen Thorwald
postać: Restaurator reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 marca 1973 |
Leśne opowieści
Jan Maria Gisges
postać: Głos kompana Śmiecha reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1973 |
Sto złotych
Leszek Prorok
postać: Woźny reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1973 |
Pani Walewska
Wacław Gąsiorowski
postać: Stangert Domagalski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1973 |
Pani Walewska
Wacław Gąsiorowski
postać: Stangert Domagalski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 maja 1973 |
Pani Walewska
Wacław Gąsiorowski
postać: Stangert Domagalski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 maja 1973 |
Pani Walewska
Wacław Gąsiorowski
postać: Stangert Domagalski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1973 |
Pani Walewska
Wacław Gąsiorowski
postać: Stangert Domagalski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lipca 1973 |
Naszyjnik dla mojej Sérminaz
Ahmedhan Abu-Bakar
postać: Chasbułat reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 września 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Józef reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 września 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Józef reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 września 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Józef reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 października 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Józef reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 października 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Żołnierz Józef reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 1973 |
Majątek albo imię
Józef Korzeniowski
postać: Jan reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1974 |
Niepokój
Miklos Gyarfas
postać: Staruszek reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 marca 1974 |
Emancypantki
Bolesław Prus
postać: Obywatel II reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1974 |
Na drodze stał Kołobrzeg
Alojzy Sroga
postać: Kapitan Kusto reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 czerwca 1974 |
Ucieczka z miejsc ukochanych
Stanisław Piętak
postać: Sarna reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1974 |
W burzy
Władysław Terlecki
postać: Makszajew reżyseria: Lesiewicz Witold teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1974 |
Polonez z figurami
Adam Bunsch
postać: Dworski reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 grudnia 1974 |
Długo i szczęśliwie
Jerzy Broszkiewicz
postać: Dorożkarz reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1974 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Lokaj reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1975 |
Historia przedziwna
Villy Sørensen
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Józef Jaskólski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1975 |
Smykałka
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Kostuś reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 kwietnia 1975 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Mokrousow reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1975 |
Ziarno kąkolu
Leszek Prorok
postać: Ewaryst Dutkiewicz reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1975 |
List do Polskiego Radia
Stanisław Stampfl
postać: Jezdny reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 września 1975 |
Bachus
Jean Cocteau
postać: Syndyk reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lutego 1977 |
Leśnik
Maria Kuncewiczowa
postać: Elichwir reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lipca 1977 |
Sława i chwała
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Gospodarz kwatery reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1978 |
Najszczęśliwszy człowiek na świecie, czyli Chaplin ma czkawkę
Józef Mayen
postać: Aptekarz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 kwietnia 1978 |
Życie Bernarda, czyli jak zdobyć powodzenie
Adam Kreczmar
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 marca 1981 |
Ucieczka z raju
Józef Morton
postać: Jaś reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Ballada o rybaku Karpie Antonim
Jerzy Janicki
postać: Antoni Karp reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|