9 maja 1926 |
Światło w oknie
Bondy Władysław de
postać: Salomon Okrutny reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Teatr Odrodzony, Warszawa
|
8 stycznia 1927 |
Trędowata
Stefan Wiechecki (Wiech)
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Odrodzony, Warszawa
|
4 kwietnia 1929 |
Samuel Zborowski
Ferdynand Goetel
postać: Poseł reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 kwietnia 1929 |
Samuel Zborowski
Ferdynand Goetel
postać: Żołnierz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 marca 1930 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Zaglowski reżyseria: Malinowski Wacław teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
23 kwietnia 1930 |
Dudek
Georges Feydeau
forma twórczości: role teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
3 października 1944 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Filip reżyseria: Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr Zrzeszenia Aktorskiego, Lublin
|
29 listopada 1944 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziad reżyseria: Woszczerowicz Jacek teatr: Teatr Wojska Polskiego, Lublin
|
26 czerwca 1945 |
Nasza żoneczka
James Avery Hopwood
postać: Darky reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
24 lipca 1945 |
Artyści
Artur Hopkins, George Manker Watters
postać: Kelner reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
28 sierpnia 1945 |
Papa
Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Aubrin reżyseria: Różycki Antoni teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
25 września 1945 |
Walący się dom
Maria Morozowicz-Szczepkowska
postać: Wawrzyniec reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
26 października 1945 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent Milczek reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
10 stycznia 1946 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Dorożkarz reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
13 maja 1946 |
Zamach
Breza T., Dygat S.
postać: Profesor Ćwirkowski reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
13 czerwca 1946 |
Roxy
Conners Barry
postać: O`Flaherty reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
18 lipca 1946 |
Świecznik
Musset Alfred de
postać: Ogrodnik reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
23 sierpnia 1946 |
Ostrożnie - świeżo malowane
Fauchois Rene
postać: Cachez reżyseria: Fertner Antoni teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
6 października 1946 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Prolog reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
29 listopada 1946 |
Przyjaciel nadejdzie wieczorem
Companez Jacques, Noe Yvan
postać: Gustaw reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
31 grudnia 1946 |
Moja żona Penelopa
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Homer reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
14 stycznia 1947 |
Niebo bez gwiazd
Radlińska Jadwiga
postać: Goniec reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
11 lutego 1947 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Franciszek reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
13 marca 1947 |
Szczeniaki
Ferdinand Roger
postać: Ledent reżyseria: Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
17 kwietnia 1947 |
Maria Stuart
Słowacki Juliusz
postać: Morton reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
13 czerwca 1947 |
Subretka
Jacques Deval
postać: Wilbur Massuber reżyseria: Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
11 listopada 1947 |
Człowiek, który szukał śmierci
Victor Eftimiu
postać: Pan Leonescu reżyseria: Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
5 marca 1948 |
Szklanka wody
Eugène Scribe
postać: Thompson reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
27 kwietnia 1948 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Vicinio reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
12 lipca 1948 |
Dar poranka
Giovacchino Forzano
postać: Radca reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
12 października 1948 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Niewolnik I reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr Miejski, Lublin
|
10 listopada 1948 |
Targ na dziewczęta
Wiktor Jacoby
postać: Bill reżyseria: Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr Muzyczny, Lublin
|
3 marca 1949 |
Chata za wsią
Zygmunt Noskowski
postać: Lepiuk reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Muzyczny, Lublin
|
23 kwietnia 1949 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
postać: Ludwik XI teatr: Teatr Muzyczny, Lublin
|
27 września 1949 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
forma twórczości: reżyseria teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
5 listopada 1949 |
Młodość zwycięża (Maszeńka)
Aleksander Afinogenow
postać: Okajemow Bazyli Iwanowicz reżyseria: Bończa-Tomaszewski Zygmunt teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
15 grudnia 1949 |
Złoto w dolinie
Janusz Teodor Dybowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
24 czerwca 1950 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Schultz reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
31 października 1950 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
postać: Bezsiemionow reżyseria: Żytecki Edward teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|