1 maja 1952 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Świderski Jan teatr: PWST, Warszawa
|
1 czerwca 1952 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Kułygin reżyseria: Sheybal Władysław teatr: PWST, Warszawa
|
28 października 1952 |
Wielki cyrk
Gozdawa Z.,Stępień W.
forma twórczości: role reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
28 marca 1953 |
Z zegarkiem w ręku
Program składany
forma twórczości: role reżyseria: Szakowicz Czesław teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
29 maja 1954 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Władysław Mącki, junior reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
29 maja 1954 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Pan C. reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
22 lipca 1955 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Lutnik reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
22 lipca 1955 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Szymon Donica reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
28 kwietnia 1956 |
Don Cezar de Bazan
Adolphe Philippe Dennery, Philippe Francois Pinel Dumanoir
postać: Senior I reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
21 lipca 1956 |
Dzikie łabędzie
Kazimiera Jeżewska
postać: Olaf reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
12 października 1956 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Rotmistrz reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
30 stycznia 1957 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Oficer reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
6 maja 1957 |
Boy
Boy-Żeleński Tadeusz wg
forma twórczości: role reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
29 czerwca 1957 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Pachołek reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
1 listopada 1957 |
Król Dawid
Honegger Artur
forma twórczości: dyrygent teatr: Filharmonia Łódź, Łódź
|
23 listopada 1957 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Kurtys reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
29 maja 1958 |
Bolesław Śmiały. Skałka (fragmenty)
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Bolesławowy I reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
1 czerwca 1958 |
Wesołej zabawy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
7 listopada 1958 |
Frantik, skarb i piraci
Franciszek Pilarz
postać: Innocenty reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
26 lutego 1959 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
29 maja 1959 |
Bezimienna gwiazda
Mihail Sebastian
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Norris Stefan teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
29 maja 1959 |
Bezimienna gwiazda
Mihail Sebastian
postać: Udrea reżyseria: Norris Stefan teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
21 maja 1960 |
Szatan z VII klasy
Kornel Makuszyński
postać: Opryszek I reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
21 maja 1960 |
Szatan z VII klasy
Kornel Makuszyński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
3 lipca 1960 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Kelner I reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
25 lutego 1961 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
25 lutego 1961 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Rzeźbiarz reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
23 marca 1961 |
Robin Hood
Żółkiewska Wanda
postać: Rycerz I reżyseria: Szeski Jerzy teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
13 czerwca 1961 |
Niebieska teczka
Samuel Aloszyn
postać: Aleksander Wiaźmin reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
1 lipca 1962 |
Miecz Damoklesa
Hikmet Nazim
postać: Architekt reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
8 listopada 1962 |
Lodoiska
Bogusławski Wojciech
postać: II Dowódca reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
17 listopada 1962 |
Samuel Zborowski
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
15 lutego 1963 |
Tymon Ateńczyk
William Shakespeare
postać: Rozbójnik II reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
15 lutego 1963 |
Tymon Ateńczyk
William Shakespeare
postać: Filotus reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
27 czerwca 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Sebeon reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
7 lutego 1964 |
Letnicy
Maksym Gorki
postać: Pan w cylindrze reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
7 lutego 1964 |
Letnicy
Maksym Gorki
postać: Żebrak reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
28 października 1964 |
Kto uratuje "Wieśniaka"?
Frank D. Gilroy
postać: Doktor reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
27 lutego 1965 |
Po upadku
Arthur Miller
postać: Lucas reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
9 listopada 1965 |
Wędrówka Mistrza Kościeja
Michel de Ghelderode
forma twórczości: role reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
9 listopada 1965 |
Wędrówka Mistrza Kościeja
Michel de Ghelderode
postać: Szaberniak reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
1 marca 1966 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Phosphoridos reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
25 listopada 1966 |
Meteor
Friedrich Dürrenmatt
postać: Major Friedli reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
26 maja 1967 |
Mądremu biada
Gribojedow Aleksander
postać: Gość reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
18 listopada 1967 |
Anabaptyści
Friedrich Dürrenmatt
postać: Klopriss reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
22 lutego 1968 |
Ja - Napoleon albo o potędze wyobraźni
Joanna Olczak-Ronikier
postać: Żołnierz reżyseria: Szczepkowski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
6 lipca 1968 |
Jenny
Erskine Caldwell
postać: Mężczyzna II reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
8 listopada 1968 |
Kroniki królewskie
Stanisław Wyspiański
postać: Rafał Leszczyński reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
1 marca 1969 |
Sceneria zimowa
Anderson Maxwell
postać: Marynarz reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
7 czerwca 1969 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Docto reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
15 lipca 1970 |
Król Jan według Szekspira
Durrenmatt Friedrich
postać: Hrabia Pembroke reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
10 marca 1971 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Decjusz reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
25 marca 1972 |
Na czworakach
Tadeusz Różewicz
postać: Pan, Dekorator, Milicjant, Grabarz reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
11 listopada 1972 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Redaktor reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
30 grudnia 1972 |
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
postać: Sekretarz Komitetu Zakładowego reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
3 kwietnia 1973 |
Diabelstwa
Alessandro Fersen
postać: Szewc reżyseria: Fersen Alessandro teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
5 kwietnia 1974 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Pijak III i Dygnitarz - Zdrajca II reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
19 lipca 1974 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Jeden z chóru panów reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
19 lipca 1974 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Pantus reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
5 lutego 1975 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Zaufany Króla reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
28 listopada 1975 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Czybisow/Wierzyciel reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
15 czerwca 1976 |
Przyjdzie na pewno
Eugene O'Neill
postać: Moran reżyseria: Antczak Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
28 kwietnia 1977 |
Król Lear
William Shakespeare
postać: Medyk reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
9 września 1977 |
Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Bartłomiej reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
30 grudnia 1977 |
Wariacje
Grzegorzewski Jerzy
forma twórczości: role reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
11 listopada 1978 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Satyr drugi reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
22 marca 1979 |
Styczeń
Jordan Radiczkow
postać: Muzykant reżyseria: Pokora Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
28 grudnia 1979 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Cornelius reżyseria: Holoubek Gustaw teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
8 maja 1980 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Prezes reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
31 października 1980 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Pan na dworze Fryderyka reżyseria: zespół teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|