19 listopada 1960 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Spodek reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
17 lutego 1961 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Lane reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
5 maja 1961 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Jesz reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
5 kwietnia 1962 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 kwietnia 1962 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Mgr Prot reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 kwietnia 1962 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Technik reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 czerwca 1962 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Sędzia reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 czerwca 1962 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Żołnierz reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
23 lutego 1963 |
Nagi król
Eugeniusz Szwarc
postać: Błazen reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 kwietnia 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Hod reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 czerwca 1963 |
Piąta kolumna
Hemingway Ernest
postać: Adiutant reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 października 1963 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: I Chłop reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 października 1963 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: I Oficer reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
29 lutego 1964 |
Bracia
Zdzisław Wróbel
postać: Czarnecki reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 kwietnia 1964 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Walter reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 lipca 1964 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Stefan reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 października 1964 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Gebhr reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 kwietnia 1965 |
Śmiertka na gruszy
Witold Wandurski
postać: Kaźmirek reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 czerwca 1965 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: Biennassis reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
16 listopada 1965 |
Marchołt gruby a sprośny
Kasprowicz Jan
postać: Popiołek; II Obywatel reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
19 lutego 1966 |
Z miłości się umiera
Griffi Giuseppe Patroni
postać: Trillini reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
10 kwietnia 1966 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Elf reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Polski, Poznań
|
10 kwietnia 1966 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Filostrates reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Polski, Poznań
|
21 maja 1966 |
Namiestnik
Rolf Hochhuth
postać: Nuncjusz reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
1 lipca 1966 |
Bliźniaki z Wenecji
Carlo Goldoni
postać: Lelio reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
22 października 1966 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska 4 reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
22 października 1966 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Samotnik reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
17 czerwca 1967 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Basilio reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
8 września 1967 |
W mrokach złotego pałacu, czyli Bazylissa Teofanu
Tadeusz Miciński
postać: Patriarcha reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
2 listopada 1967 |
Najazd
Leonow Leonid
postać: Kunz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
1 lutego 1968 |
Świętoszek
Molière
postać: Kleant reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
4 kwietnia 1968 |
Wkrótce nadejdą bracia
Janusz Krasiński
postać: Gość I reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
30 maja 1968 |
Dwaj panowie z Werony
William Shakespeare
postać: Chybcik reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
18 września 1968 |
Kłopoty zbója Madeja
Ludomir Legut
postać: Pan Ziółko reżyseria: Bebak Zbigniew teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
8 lutego 1969 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Swidrygajłow reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
26 marca 1969 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Mężczyzna I reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
3 lipca 1969 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Filip Grzegotka reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Polski, Poznań
|
29 października 1969 |
Dni Turbinów
Michaił Bułhakow
postać: Hałańba reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Polski, Poznań
|
18 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Grabarz II reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 czerwca 1970 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Paul Ribandel reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 listopada 1970 |
Widzę stąd Sudety
Worcell Henryk
postać: Solarek reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
23 stycznia 1971 |
Budowniczy Solness
Henrik Ibsen
postać: Ragnar Brovik reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 marca 1971 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
21 października 1972 |
Niespodzianka
Karol Hubert Rostworowski
postać: Kubuś reżyseria: Ziembiński Krzysztof teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 grudnia 1972 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Król Melcher reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 grudnia 1972 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Chruściel reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 grudnia 1972 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 grudnia 1972 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Archanioł Michał reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
20 grudnia 1973 |
A jak królem, a jak katem będziesz
Tadeusz Nowak
postać: Proboszcz reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
19 stycznia 1974 |
Wkrótce nadejdą bracia
Krasiński Janusz
postać: Gość II reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
30 grudnia 1974 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Amiens reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
18 maja 1975 |
Szkoła Błaznów
Michel de Ghelderode
postać: Dolizur reżyseria: Drzewiecki Conrad teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
27 lipca 1975 |
Oni
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Seraskier Banga Tefuan reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
6 grudnia 1975 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Członek załogi tartany padrona Toni reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
6 marca 1976 |
Wijuny
Lubkiewicz-Urbanowicz Teresa
postać: Kazimierz reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
11 grudnia 1976 |
Letnicy
Maksym Gorki
postać: Siemionow reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 marca 1977 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Chłop II reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
28 maja 1977 |
Achilles i miłość
Marek Sart
forma twórczości: role reżyseria: Rzeszewski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
26 listopada 1977 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Hrabia Oxford reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
3 lutego 1979 |
Montserrat
Emmanuel Robles
postać: Aktor reżyseria: Kłosowski Roman teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
17 listopada 1979 |
Wierne blizny
Jerzy Grzymkowski
postać: Sekretarz KZ reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 grudnia 1979 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Szatan, Popiel IV reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
23 marca 1980 |
Czas wiele zmienia. Ballady amerykańskie
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
13 września 1980 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Łuka Łukicz Chłopow reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
10 grudnia 1980 |
Herody polskie
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
4 kwietnia 1981 |
Judasz z Kariothu
Karol Hubert Rostworowski
postać: Nifki reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
20 czerwca 1981 |
Oskarżony: Czerwiec Pięćdziesiątsześć
.
postać: Biegły Józef Chałasiński reżyseria: Cywińska Izabella, Michałowski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
5 marca 1982 |
Panopticum a`la Madame Tussaud
Wiśniewski Janusz
postać: Dr Symphorien Champier reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
21 maja 1982 |
Przed sklepem jubilera
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Gość reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
8 października 1982 |
Wróg ludu
Henrik Ibsen
forma twórczości: role reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
16 lutego 1983 |
Koniec Europy
Janusz Wiśniewski
postać: Człowiek ze stygmatami reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
18 czerwca 1983 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Drugi mężczyzna reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
18 grudnia 1983 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Ślazikowski reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
10 listopada 1984 |
Jezioro Bodeńskie
Stanisław Dygat
postać: Ks. Cleant reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 stycznia 1985 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
1 czerwca 1985 |
Zając w potrzasku albo Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Straż Leśna reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
29 czerwca 1985 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
forma twórczości: role reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
14 lutego 1986 |
Zorza
Bogusław Schaeffer
postać: Figurant IV reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
23 stycznia 1987 |
Modlitwa chorego przed nocą
Janusz Wiśniewski
postać: Osioł reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
18 września 1987 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziad reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 grudnia 1987 |
Decadance
Jerzy Satanowski
postać: Kelener reżyseria: Satanowski Jerzy, Szurmiej Jan teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 kwietnia 1988 |
Cmentarze
Marek Hłasko
postać: Sprzedawca reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
23 grudnia 1988 |
Opłatki polskie
Kwiatkowski M., Wachowiak S.
postać: Cieśla I reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
11 stycznia 1991 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Bladaczka reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 maja 1991 |
Ghetto
Joshua Sobol
postać: Sasza Malewski reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
6 grudnia 1991 |
Czego nie widać
Michael Frayn
postać: Selsdon Mowbray reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
5 kwietnia 1992 |
Przyjaciel wesołego diabła
Makuszyński Kornel
postać: Witalis-astrolog reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
12 czerwca 1992 |
Zęby 2
Koterski Marek
forma twórczości: role reżyseria: Koterski Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
6 listopada 1993 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
postać: Szymon Stimson reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Poznań
|
6 listopada 1993 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
forma twórczości: role reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Poznań
|
11 lutego 1994 |
Dekameron
Giovanni Boccaccio
forma twórczości: role reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
16 kwietnia 1994 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Ligariusz reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
16 października 1994 |
Antygona
Sofokles
postać: Chór reżyseria: Moszkowicz Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
18 lutego 1995 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pan Jowialski reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
28 kwietnia 1995 |
Tajemniczy ogród
Burnett Frances E.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Poznań
|
28 kwietnia 1995 |
Tajemniczy ogród
Burnett Frances
postać: Ben reżyseria: Warzecha Edward teatr: Teatr Polski, Poznań
|
10 listopada 1995 |
Don Kichote
Miguel de Cervantes
postać: Samson Carrasco reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
28 września 1997 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Doktor reżyseria: Bednarkiewicz Mateusz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
12 września 1998 |
Ballady i romanse
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Orzechowski Adam teatr: Teatr Polski, Poznań
|
19 września 1998 |
Pożegnanie
Wilam Horzyca
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Znaniecki Michał teatr: Teatr Polski, Poznań
|
19 września 1998 |
Pożegnanie
Wilam Horzyca
postać: Karol de Laroche reżyseria: Znaniecki Michał teatr: Teatr Polski, Poznań
|
9 stycznia 1999 |
Mimika
Bogusławski Wojciech
postać: Aktor Weteran reżyseria: Grządziela Przemysław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 marca 1999 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Dostojnik II reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Polski, Poznań
|
29 października 1999 |
Wieczór Trzech Króli, albo co chcecie
William Shakespeare
postać: Walentyn - dworzanin reżyseria: Matuszewski Waldemar teatr: Teatr Polski, Poznań
|
31 grudnia 1999 |
Wieczór kawalerski
Robin Hawdon
postać: Dupont reżyseria: Pitera Paweł teatr: Teatr Polski, Poznań
|
25 lutego 2000 |
Przygody Pinokia
Collodi Carlo wg
postać: Dżepetto reżyseria: Warzecha Edward teatr: Teatr Polski, Poznań
|
25 lutego 2000 |
Przygody Pinokia
Carlo Collodi
postać: Dżepetto reżyseria: Warzecha Edward teatr: Teatr Polski, Poznań
|
25 lutego 2000 |
Przygody Pinokia
Carlo Collodi
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Poznań
|
28 października 2000 |
Dziady drezdeńskie
Adam Mickiewicz
postać: Bajkow reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Polski, Poznań
|
22 listopada 2000 |
Córki King Konga
Theresia Walser
postać: Pan Albert reżyseria: Sabara Rafał teatr: Teatr Polski, Poznań
|
19 stycznia 2001 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Diabeł Hetmana reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
8 lutego 2002 |
4.48 Psychosis
Sarah Kane
forma twórczości: role reżyseria: + teatr: Teatr Polski, Poznań
|
22 lutego 2002 |
4.48 Psychosis
Sarah Kane
forma twórczości: role reżyseria: + teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
18 maja 2002 |
Hamlet Wtóry
Roman Jaworski
postać: Atanazy hrabia Snobek reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 lutego 2003 |
Roberto Zucco
Bernard-Marie Koltès
postać: Starszy Pan reżyseria: Wodziński Paweł teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 czerwca 2003 |
Terroryzm
Oleg Presniakow, Władimir Presniakow
postać: Antyterrorysta V reżyseria: Łysak Paweł teatr: Teatr Polski, Poznań
|
20 lutego 2004 |
Proces
Franz Kafka
postać: Stary/Menel/Mecenas Huld reżyseria: Fiedor Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 stycznia 2005 |
Namiętność
Nichols Peter
postać: Krytyk II reżyseria: Janda Krystyna teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
10 kwietnia 2005 |
Biesy
Fiodor Dostojewski
postać: Profesor reżyseria: Fiedor Marek teatr: Teatr Polski, Poznań
|
13 maja 2005 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Filemon (gościnnie) reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
10 lutego 2006 |
Twój, Twoja, Twoje...
Przemysław Nowakowski
forma twórczości: role reżyseria: Pęcikiewicz Monika teatr: Teatr Polski, Poznań
|
30 czerwca 2006 |
W oczach Zachodu
Joseph Conrad Korzeniowski
postać: Pan K. reżyseria: Bednarkiewicz Mateusz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 marca 2008 |
Burza
William Shakespeare
postać: Dzięki Bogu reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
13 września 2008 |
Arka Noego. Nowy koniec Europy
Janusz Wiśniewski
postać: Panoptikalny "Kiedyś" reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
25 października 2008 |
Szarańcza
Biljana Srbljanović
postać: Simić reżyseria: Szkotak Paweł teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 października 2009 |
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow
postać: Bufetowy Sokow, Nikołaj Iwanowicz reżyseria: Lifanow Grigorij teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 maja 2010 |
Lobotomobil
Janusz Wiśniewski
postać: Dr Piasecki reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|