5 grudnia 1999 |
Królowa krainy śniegu
Zbigniew Lisowski
postać: Członek orkiestry miejskiej reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 grudnia 1999 |
Królowa krainy śniegu
Zbigniew Lisowski
postać: Kaj reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
20 lutego 2000 |
Trzej muszkieterowie
Dumas Aleksander
postać: Atos; Król reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
7 września 2000 |
O diabełku Widełku
Gripari Pierre wg
postać: Ojciec Diabeł reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
6 maja 2001 |
Czy mogę stworzyć świat?
Pierre Gripari
postać: Chłopiec reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
6 maja 2001 |
Czy mogę stworzyć świat?
Pierre Gripari
postać: Chłopiec - lalka reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
24 lutego 2002 |
Pchła Szachrajka
Jan Brzechwa
postać: Doberman - Kelner reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 września 2002 |
Biały statek
Czingiz Ajtmatow
postać: Chłopiec reżyseria: Leliawski Aleksiej teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
16 marca 2003 |
Byczek Fernando
Munro Leaf
postać: Byczek, Pan Trzmiel reżyseria: Jun Irena teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 maja 2003 |
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
Tankred Dorst, Ursula Ehler
postać: Edward reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
14 września 2003 |
Kasztanka
Antoni Czechow
postać: Fieduszka reżyseria: Leliawski Aleksiej teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
14 września 2003 |
Kasztanka
Antoni Czechow
postać: Pan Jan reżyseria: Leliawski Aleksiej teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
29 lutego 2004 |
Misterium drogi św.Wojciecha
postać: Sławnik, Otto III, Rogusz... reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 kwietnia 2004 |
Bajka o szczęściu
Izabela Degórska
postać: Handlarz reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
16 września 2004 |
I odsłoniłam noc
Hans Christian Andersen
postać: Żałobnik reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
27 lutego 2005 |
Słowik
Andersen Hans Christian
postać: Minister;Bonza;Bournonville reżyseria: Leliawski Aleksiej teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
12 czerwca 2005 |
Mr Scrooge
Dickens Karol
postać: Charles Dickens, Jacob Marley reżyseria: Pecko Marian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2006 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
29 marca 2006 |
Krucy-tyrk
Morcinek Gustaw wg
postać: Diabeł Fajferek,Król Hałaburda reżyseria: Hołdys Wiesław teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 października 2006 |
Księga dżungli
Kipling Rudyard
postać: Niedźwiedź Baloo reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 października 2006 |
Księga dżungli
Kipling Rudyard
postać: Okularnik, Wieśniak, Bawół reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
11 lutego 2007 |
Ondyna
Giraudoux Jean
postać: Sędzia I reżyseria: Pecko Marian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
20 kwietnia 2007 |
O Feliksie, który przyniósł...
Jakóbczyk Krystyna
postać: Intrygus reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
17 czerwca 2007 |
DRUMS - 4 dance/s/
.
forma twórczości: role reżyseria: Kobyłka Krystian, Ordak-Kaczorowska Mariola teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
2 grudnia 2007 |
Amelka, Bóbr i Król na dachu
Tankred Dorst, Ursula Ehler
postać: Kos reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
3 lutego 2008 |
Dzieje sławnego Rodryga
Monika Milewska
postać: Król, Królewicz, Smok, Anioł reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
14 września 2008 |
Zwierzęta Doktora Dolittle
Jerzy Bielunas
postać: Doktor Jan Dolittle reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
30 listopada 2008 |
Burza
William Shakespeare
postać: Kaliban reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 lutego 2009 |
O mniejszych braciszkach Św.Franciszka
Marta Guśniowska
postać: Sułtan, Wilk, Kret, Komar, Kaczka, Kozioł, Wieśniak I reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
13 września 2009 |
Baśń o Grającym Imbryku
Marta Guśniowska
postać: Koń reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
30 stycznia 2010 |
Tygrys Pietrek
Hanna Januszewska
postać: Tygrys, Wydra, Baranek, Sprzedawca reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 września 2010 |
Pod-Grzybek
Marta Guśniowska
postać: Jeż, Kura, Przewoźnik reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2011 |
Nie płacz, Anno
Julius Meinholm
postać: Emma (animacja) reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2011 |
Nie płacz, Anno
Julius Meinholm
postać: Hilda (animacja) reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2011 |
Nie płacz, Anno
Julius Meinholm
postać: Mężczyzna, Reżyser albo Pan Bóg reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
30 kwietnia 2011 |
Królewna Śnieżka
Marta Guśniowska
postać: Tancerz, Sługa, Krasnoludek Żarłoczek reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 września 2011 |
Konik Garbusek
Piotr Jerszow
postać: Gawryło, Starosta reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2012 |
O wampirze W.
Marta Guśniowska
postać: Nietoperz reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
2 września 2012 |
Ropuszy dwór
Kenneth Grahame
postać: Ropuch reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
10 lutego 2013 |
Światełko
Malina Prześluga
postać: Kapeć reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
28 kwietnia 2013 |
W 80 dni dookoła świata po stu latach
Jerzy Bielunas
postać: Jan Wszędobylski reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
7 września 2013 |
Szanowny Pan Chrabollini i inn dziwadła
Marián Pecko
forma twórczości: role reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 marca 2014 |
Bajka o szczęściu
Izabela Degórska
postać: Handlarz reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
11 października 2014 |
Liściki na wiatr
Toon Tellegen
postać: Nosorożec reżyseria: Cieplak Piotr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
14 marca 2015 |
[ˈdʑadɨ]
Adam Mickiewicz
postać: Doktor reżyseria: Passini Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
12 września 2015 |
Na Arce o ósmej
Ulrich Hub
postać: Gołąb reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
13 lutego 2016 |
Trzej muszkieterowie
Marta Guśniowska
postać: Kardynał, Dealer, Ojciec reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
17 września 2016 |
Mała Mysz i Słoń do pary
Marta Guśniowska
postać: Wiewiór, Ślimak, Mrówka I, Sowa III reżyseria: Kucińska Agata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
18 marca 2017 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Geront reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
16 września 2017 |
Akademia Pana Kleksa
Jan Brzechwa
postać: Ambroży Kleks reżyseria: Gębura Jacek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
10 lutego 2018 |
Marvin
Marta Guśniowska
postać: Żółw Finn reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 września 2018 |
Książę i prawda
Jean-Claude Carrière
postać: Gawędziarz reżyseria: Kierc Bogusław teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
16 lutego 2019 |
Zorro
Paweł Aigner
postać: Don Alejandro de la Vega reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
30 sierpnia 2019 |
Tygrys Pietrek
Hanna Januszewska
postać: Tygrys, Wydra, Baranek, Sprzedawca reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
26 czerwca 2021 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Filon, Goniec reżyseria: Dworakowski Konrad teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
19 lutego 2022 |
Prastare opowieści
Honorata Mierzejewska-Mikosza
forma twórczości: role reżyseria: Mierzejewska-Mikosza Honorata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
22 października 2022 |
Ja goryl. Ty człowiek
Elżbieta Chowaniec
forma twórczości: role reżyseria: Zákostelecký Marek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|