5 września 1959 |
O Żaczku Szkolaczku i Sowizdrzale, co jeden kochał szkołę, a ten drugi wcale
Maria Kownacka
postać: Globus reżyseria: Smolka Alojzy teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 września 1959 |
O Żaczku Szkolaczku i Sowizdrzale, co jeden kochał szkołę, a ten drugi wcale
Maria Kownacka
postać: Kruk reżyseria: Smolka Alojzy teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 października 1964 |
Jak basetla poszła do nieba
Maria Kubatowa
postać: Naczelny radca piekielny reżyseria: Smolka Alojzy, Smandzik Zygmunt teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 października 1964 |
Jak basetla poszła do nieba
Maria Kubatowa
postać: Św. Piotr reżyseria: Smolka Alojzy, Smandzik Zygmunt teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
15 lipca 1966 |
Trzy korony
Zygmunt Sztaba
postać: Król reżyseria: Smolka Alojzy teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
7 listopada 1967 |
Rapsod październikowy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Rudnicki Tadeusz teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 kwietnia 1969 |
Szaraczek Zorro
Siergiej Michałkow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Smandzik Zygmunt teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 września 1969 |
Guignol w tarapatach
Jan Ośnica
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Doszla Edward teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 lutego 1972 |
O drewnianym żołnierzyku
Bezdiek Zdenek
postać: Żołnierzyk reżyseria: Matuszewski Romuald teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 lutego 1972 |
O drewnianym żołnierzyku
Bezdiek Zdenek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Matuszewski Romuald teatr: Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 czerwca 1974 |
Młynek do kawy (opolskiej)
Gałczyński Konstanty Ildefons
postać: Mikołaj reżyseria: Dorman Jacek, Dorman Jan teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
19 grudnia 1979 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Chłop, Pachoł II, Pasterz II, Melchior reżyseria: Snarska Monika teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 czerwca 1980 |
Karaluchy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Mich Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 maja 1982 |
Menażeria kapitana Ali
Kern Ludwik Jerzy
forma twórczości: role reżyseria: Rudnicki Tadeusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 marca 1983 |
Słowolej i inni
Gorki/Płatonow/Majakowski
postać: Podróżny IV,Rwannikow,Milicjan reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 kwietnia 1985 |
Panto i Pantamto
Bardijewski Henryk
postać: Drogowskaz II reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|