17 maja 1952 |
Słowo o wyprawie Igora
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Broniatowski Mieczysław, Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1952 |
W potrzasku
Teodor Dreiser
postać: Imogen reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 maja 1953 |
Sprawiedliwi ludzie
Kazimierz Brandys
postać: Diana Kraus reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1953 |
Pan Adam
Tadeusz Kubiak, Artur Międzyrzecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1954 |
Zaczyna się dzień
Jerzy Broszkiewicz, Gustaw Gottesman
postać: Anna Borzemska reżyseria: Kopalko Zbigniew, Opałek Wiesław, Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 marca 1954 |
Autorki
Henryk Sienkiewicz
postać: Ciocia Joanna reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 marca 1954 |
Marzec bajki opowiada
Krystyna Parnowska
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 października 1954 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Aniela reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1954 |
Okassen i Mikołajka
Anonim
postać: Narrator reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1955 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Monika reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1955 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Goplana reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1955 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
postać: Maniewiczowa reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 czerwca 1955 |
Wdowa z Efezu
Zofia Meller
postać: Arsinoe reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 września 1955 |
Lata wędrówek
Aleksiej Arbuzow
postać: Lusia reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 października 1955 |
Król i poeta Gringoire
Teodore Banville
postać: Michalina reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1955 |
Amulety wróżebne
Jerzy Grygolunas, Czesław Janczarski, Remigiusz Kwiatkowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1956 |
Obłomow
Iwan Gonczarow
postać: Narrator reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1956 |
Lizystrata
Arystofanes
postać: Lizystrata reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 listopada 1956 |
Żółty krzyż
Andrzej Strug
postać: Ewa Evard reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1956 |
Pastorałka wigilijna
Zofia Posmysz-Piasecka, Stanisław Ziembicki
forma twórczości: role reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1956 |
Pastorałka wigilijna
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1957 |
Metamorfozy
Lucjusz Apulejusz
postać: Wenus reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1957 |
Pasażer bez bagażu
Jean Anouilh
postać: Walentyna reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1957 |
Śmiejąca się płyta
Bronisław Gubała
postać: Celina reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Modelka malarza Parrasjosa reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1957 |
Proces
Franz Kafka
postać: Informatorka reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 czerwca 1957 |
Lord Jim
Joseph Conrad Korzeniowski
postać: Dziewczyna reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 października 1957 |
Pamiętnik Anny Frank
Frances Goodrich, Albert Hackett
postać: Pani van Daan reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 listopada 1957 |
Wygnańcy
James Joyce
postać: Berta reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 listopada 1957 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Joanna reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1958 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Helena reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1958 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Kama reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 kwietnia 1958 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Helena reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 kwietnia 1958 |
Monika
Krystyna Salaburska
postać: Matka reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 maja 1958 |
Dundo Maroje albo rzymska kurtyzana
Marin Drżić
postać: Laura reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 czerwca 1958 |
Nieporównany Crichton
James Matthew Barrie
postać: Mary reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 listopada 1958 |
Pustynia Tuub-Koja
Wsiewołod Iwanow
postać: Helena Kanaszwili reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 grudnia 1958 |
Człowiek nie jest samotny
Włodzimierz Sokorski
postać: Marta reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1959 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Dorota reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1959 |
Szaleństwo
Charles de Peyret-Chappuis
postać: Marta reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 stycznia 1959 |
Paryżanka
Henry Becque
postać: Klotylda reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 lutego 1959 |
Klechdy attyckie
Tadeusz Zieliński
postać: Kreuza reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lutego 1959 |
Królewska korona
Halina Auderska
postać: Jadwiga reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 marca 1959 |
Pamiętnik Pani Beatrycze
Ernest Hemingway
postać: Pani Reymer reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 marca 1959 |
Wodewil
Jan Nepomucen Kamiński
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1959 |
Pamiętnik pani Beatrycze
Jerzy Rakowiecki
postać: Pani Beynar reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1959 |
Szczurołap
Emil František Burian
postać: Agnieszka reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 września 1959 |
Noc w kabarecie Rivoli
Antoni Stański
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 września 1959 |
Kopernik
Roman Brandstaetter
postać: Anna Szyling reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 kwietnia 1960 |
Saga o Jarlu Broniszu
Władysław Jan Grabski
postać: Świętosława Sigrida reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1961 |
Józio, czyli Przechadzka między dobrem a złem
Michał Choromański
postać: Roma reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 stycznia 1961 |
Cezar i jego legionista
Bertolt Brecht
postać: Kleopatra reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1961 |
Kwartet wokalny na mlecznej drodze
Halina Auderska
postać: Dziewczyna reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 czerwca 1961 |
Fałszywa moneta
Maksym Gorki
postać: Klaudia reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 października 1961 |
Przechadzka między dobrem a złem
Michał Choromański
postać: Roma reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1961 |
Stracony syn
Aleksiej Arbuzow
postać: Irina Aleksandrowna reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1962 |
Zgoda w małżeństwie
Honore de Balzac
postać: Klara de Vaudrémont reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1962 |
Kilka minut
Max Gundermann
postać: Pani von Leinburg reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1962 |
Pamiętnik panicza
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Emila reżyseria: Maciejewska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 listopada 1962 |
Bariery dźwięku
Janusz Krasiński
postać: Kobieta reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 grudnia 1964 |
Kontakt
Czesław Chruszczewski
postać: Żona reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 1966 |
W pół drogi do księżyca
Wasilij Aksionow
postać: Laryska reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 września 1966 |
Tristan i Izolda
Joseph Bédier
postać: Narratorka reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1967 |
Kroki
Ardi Liives
postać: Juhan Pikksaar reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1967 |
Paulina przechodzi do historii
Jadwiga Karbowska, Romana Windyżanka
postać: Paulina reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1967 |
Przygoda w Wilanowie
Julia Hartwig
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1968 |
Konrad nie chce zejść ze sceny
Jerzy Zawieyski
postać: Helena Modrzejewska reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1970 |
To i owo - a właściwie zaś: Ani to, ani owo
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 września 1970 |
Czarny Generał
Wacław Gąsiorowski
postać: Księżna Radziwiłłowa reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 października 1970 |
Miłosna pieśń króla
Krystyna Usarek
postać: Henrietta d'Autrag reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lutego 1971 |
Rejs statku "Przeznaczenie"
Halina Krzyżanowska
postać: Alicja reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1971 |
Dziedzictwo piastowskie
Jadwiga Żylińska
forma twórczości: role reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
forma twórczości: role reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1972 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Elwira reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 października 1972 |
Odpis dyplomu
Zofia Posmysz-Piasecka
postać: Monika reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1973 |
Miejsce samobójcy
Jerzy Lutowski
postać: Ewa reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 listopada 1973 |
Samobójstwo Olgi
Zygmunt Zeydler-Zborowski
postać: Anna Kornicka reżyseria: Korewa Aleksandra teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 października 1977 |
Wywiad w Buenos Aires
Grigorij Borowik
postać: Marta reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 1977 |
Egmont
Johann Wolfgang Goethe
postać: Małgorzata Parmeńska reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1978 |
Charlie Chan prowadzi śledztwo
Earl Derr Biggers
postać: Latimer Luce reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1978 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Eleonora reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 lutego 1978 |
Effi Briest
Theodor Fontane
postać: Matka reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1978 |
Jagody
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Ona reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 kwietnia 1978 |
Pogoń
Edmund Pietryk
postać: Matka reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1978 |
Pomoc domowa
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Pani reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 listopada 1978 |
Pasje błędomierskie
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Krystyna Trocka reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1978 |
Pasje błędomierskie
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Krystyna reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1978 |
Portret damy
Henry James
postać: Madame Serene Merle reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1979 |
Pożegnania
Stanisław Dygat
postać: Dodo reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1979 |
Aecjusz ostatni Rzymianin
Teodor Parnicki
postać: Cesarzowa Placydia reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 grudnia 1979 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Przełęska reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 1979 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Przełęska reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 grudnia 1979 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Przełęska reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1979 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Przełęska reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1980 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Przełęska reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 marca 1980 |
Nasz los osobny
Ludmiła Marjańska
forma twórczości: role reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 sierpnia 1980 |
Małodobry
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Matka reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1981 |
Śmiech Afrodyty
Peter Green
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 października 1983 |
Sceny z życia aktorki prowincjonalnej
Maciej Zenon Bordowicz
postać: Celina reżyseria: Bordowicz Maciej Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1984 |
Niebezpieczna narzeczona
Maria Ballod
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 października 1984 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Pani Soerensen reżyseria: Owidzki Juliusz, Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 1985 |
Nadzieje, rozczarowania i klęski Adama i Ewy
Ewa Prządka
postać: Hrabina Zofia Ankwiczowa reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lipca 1985 |
Nadzieje, rozczarowania i klęski Adama i Ewy
Ewa Prządka
postać: Hrabina Zofia Ankwiczowa reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 lipca 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Rogulska reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lipca 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Rogulska reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Elżbieta Oławska reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|