30 października 1948 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Iwan Łazariewicz Rastakowski reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
26 lutego 1949 |
Harry Smith odkrywa Amerykę
Konstantin Simonow
postać: Preston reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
7 kwietnia 1949 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Kos reżyseria: Orliński Bolesław teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
10 lutego 1951 |
Sprawa Pawła Eszteraga
Gergely Sandor
postać: Komendant więzienia reżyseria: Biernacki Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
7 kwietnia 1951 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Schultz reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
28 czerwca 1951 |
Kąkol i pszenica
Tadeusz Łomnicki
postać: Bartek reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 września 1951 |
Komedie
Aleksander Fredro
postać: Stanisław reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
21 czerwca 1952 |
Mieszczki modne
Bogusławski Wojciech
postać: Jakub reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
22 lutego 1953 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Leonard reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
2 czerwca 1954 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Czobot reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
13 marca 1955 |
Joanna Ligęza
Zygmunt Wojdan
postać: Kum Euzebiusz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
25 września 1955 |
Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność
Pierre A. Beaumarchais
postać: Don Bazylio reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
17 grudnia 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Paluszkiewicz reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 kwietnia 1956 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Oberon reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
30 czerwca 1956 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Regent Milczek reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
17 listopada 1956 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
17 listopada 1956 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Piorunowicz reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 kwietnia 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 kwietnia 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Nos reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 kwietnia 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Czarny reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
7 marca 1958 |
Człowiek, zwierzę i cnota
Luigi Pirandello
postać: Marynarz reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Satyry, Katowice
|
20 lutego 1960 |
Popas króla jegomości
Adam Grzymała-Siedlecki
postać: Kanonik Sękowicki reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 maja 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Kawaler Worsley reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 lipca 1960 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Walczak reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 grudnia 1960 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Beaupertuis reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
30 kwietnia 1961 |
Zielone rękawice
Tymoteusz Karpowicz
postać: Błażej reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 grudnia 1961 |
Przeciw Tebom
Sofokles
postać: Strażnik reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 kwietnia 1962 |
Król
Paul Emanuel Aréne, Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Cormeau reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
9 marca 1963 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Drugi żebrak reżyseria: Godlewski Marian, Wenzel Marcin teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 maja 1963 |
Przygoda z Vaterlandem
Leon Kruczkowski
postać: Seidenstoss reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lutego 1964 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Kleniewicz reżyseria: Madej Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 czerwca 1964 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Antonio reżyseria: Madej Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 czerwca 1964 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Leonard Strzyga-Strzycki reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 marca 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent Milczek reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1965 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Tulius Rotundus reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 września 1966 |
Czarowna noc
Sławomir Mrożek
postać: Pan kolega reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 września 1966 |
Karol
Sławomir Mrożek
postać: Okulista reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 lutego 1967 |
Sennik współczesny
Konwicki Tadeusz
postać: Główko reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 listopada 1967 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
postać: Julian reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 grudnia 1967 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Dameta reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 grudnia 1967 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pachoł II Heroda reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 lutego 1968 |
Ali Baba i 40 rozbójników
Janusz Kłosiński, Janusz Słowikowski
postać: Herszt Zbójców reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 czerwca 1968 |
Pani Prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: Dominik reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 września 1968 |
Królewskie łowy
Ryszard Smożewski, Jerzy Ukleja
postać: Milord reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1968 |
Magazyn mód
Kryłow Iwan Andriejewicz
postać: Monsieur Triche reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 stycznia 1969 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Ałkad reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 marca 1969 |
Symulanci
Siekierski Albin
postać: Dowódca reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 czerwca 1969 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Błażej reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 września 1969 |
Chłopi
Władysław Reymont
postać: Kłąb reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 listopada 1969 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Wurm reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 kwietnia 1970 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 czerwca 1970 |
Kawior i kaszanka
Giulio Scarnicci, Renzo Tarabusi
postać: Velluto reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 listopada 1970 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Jan Chudy reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 lutego 1971 |
Wszystko dobre, co się dobrze kończy
William Shakespeare
postać: Pierwszy pan francuski G. Dumain reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Czarny reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Guła reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Panoptikan reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 czerwca 1971 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Burczyński reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 września 1971 |
Podwójna gra
Thomas Robert
postać: Komisarz policji reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 września 1971 |
Podwójna gra
Thomas Robert
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 października 1971 |
Cudze dziecko
Wasilij Szkwarkin
postać: Aleksander Mironowicz reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 października 1971 |
Cudze dziecko
Wasilij Szkwarkin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 stycznia 1972 |
Kulig
Schiller Leon
postać: Dziad; Mosterdziej reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 kwietnia 1972 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent Milczek reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 listopada 1972 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Gomez reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1973 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1973 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Pan Wiara reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1973 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Rejent reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 marca 1974 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 marca 1974 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
postać: Prokop, strzelec rządowy reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 maja 1974 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Urbaniak reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 kwietnia 1975 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Mateusz Cuthbert reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1976 |
Paryska eskapada
Labiche Eugene
postać: Chabourcy reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 października 1976 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Michał Iłłarionowicz Kutuzow reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 czerwca 1977 |
Obywatelstwo honorowe
Friel Brian
postać: Brygadier Johnson-Hansbury reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 października 1977 |
Niedorostek
Fonwizin Denis
postać: Prostakow reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 grudnia 1977 |
Po górach, po chmurach
Bryll Ernest
postać: Baran reżyseria: Syrewicz Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Kierownik zakładu reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 listopada 1978 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Brandmajster, Przekupień z lalkami i zabawkami, Komendant straży, Przewodniczący Rady Miejskiej reżyseria: Olejniczak Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1979 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1979 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Ordynator reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 maja 1979 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 maja 1979 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Premier reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 października 1979 |
Edyp królem
Sofokles
postać: Przewodnik Chóru reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 marca 1980 |
Czyżby?
Jacek Janczarski
postać: Duch Dziadka reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 września 1980 |
Cnota klejnot drogi
Jan Kochanowski
postać: Baltazar reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 lutego 1981 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Maurycy reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 kwietnia 1981 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
postać: Kelner reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 czerwca 1981 |
Basen
Jerzy Kondracki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 czerwca 1981 |
Basen
Jerzy Kondracki
postać: Prezes reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 listopada 1981 |
Łagodnie mówiąc
Walery Petrow
postać: Dzięcioł reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 grudnia 1982 |
Opowieści Lasku Wiedeńskiego
Ödön von Horváth
postać: Gość u "Maxima" reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 kwietnia 1983 |
3xJanusz Głowacki
Janusz Głowacki
postać: Tylutki reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 czerwca 1983 |
Hiob
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Baldad z Suan reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 grudnia 1983 |
Rozmowy uchodźców
Brecht Bertolt
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 grudnia 1983 |
Rozmowy uchodźców
Brecht Bertolt
postać: Kalle reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 maja 1984 |
Karol
Sławomir Mrożek
postać: Dziadek reżyseria: Kusza Jarosław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 maja 1984 |
Na pełnym morzu
Sławomir Mrożek
postać: Średni rozbitek reżyseria: Kusza Jarosław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
1 grudnia 1984 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Kalicki reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 marca 1985 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Demetrius reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 marca 1985 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Tiberius Claudius Nero reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 listopada 1985 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Członek Rady II reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 listopada 1985 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Żałobnik reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
7 kwietnia 1986 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Kaznodzieja reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
31 maja 1986 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Starikow reżyseria: Jankowski Wacław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Adiutant reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Piąty z ludu reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowy reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 listopada 1987 |
Trans-Atlantyk
Witold Gombrowicz
postać: Kapitan reżyseria: Pawłowski Andrzej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
31 stycznia 1988 |
Troilus i Kressyda
William Shakespeare
postać: Antenor reżyseria: Pazdro Jacek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
forma twórczości: role reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Pacjent szpitala psychiatrycznego reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Sąsiad reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Gość w domu schadzek reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
11 lutego 1989 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Kamerdyner reżyseria: Schejbal Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 października 1989 |
Chłopcy
Stanisław Grochowiak
postać: Profesor reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 grudnia 1989 |
Straszny smok
Maciej Staropolski
postać: Wędrowiec reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 kwietnia 1990 |
Akropolis
Stanisław Wyspiański
postać: Izaak reżyseria: Szczykno Szczepan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
13 października 1990 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Czeczobut reżyseria: Szczykno Szczepan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
10 listopada 1990 |
Polowanie na karaluchy
Głowacki Janusz
postać: Urzędnik emigracyjny reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 grudnia 1990 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
postać: Babcia reżyseria: Schejbal Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 marca 1991 |
Leonce i Lena
Georg Büchner
postać: Król Piotr reżyseria: Sierosławska Barbara teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 maja 1991 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Solinus reżyseria: Kilian Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 lutego 1992 |
Wszyscy święci
Jarosław Grządzielski
postać: Kleoś reżyseria: Grządzielski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
7 listopada 1992 |
Arlekinada
Rattigan Terence
postać: Stary aktor (Wieśniak) reżyseria: Glińska Agnieszka teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 marca 1994 |
Eryk XIV
August Strindberg
postać: Złotnik reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 marca 1994 |
Eryk XIV
August Strindberg
forma twórczości: role reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|