18 maja 1957 |
Pieczone gołąbki
Henryk Bardijewski, Andrzej Bianusz
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1957 |
Cyrk zakochanych
Andrzej Nowicki
forma twórczości: role reżyseria: Wasowski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 stycznia 1958 |
Faraon
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1958 |
Faraon
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 grudnia 1958 |
Proxima
Krzysztof Boruń, Andrzej Trepka
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1958 |
Antrakt
Henryk Bardijewski, Andrzej Nowicki
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1959 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Młodzieniec reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1959 |
Aleja Basztowa nr 77
Géza Baróti
postać: Peter reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 maja 1959 |
Traugutt
Konstanty Gaszyński, Stanisław Strumph-Wojtkiewicz
postać: Gość/Służba/Powstańcy reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1959 |
Cudna mieszczka
Wiktor Gomulicki
postać: Fabio reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1959 |
Zaklęty dwór
Walery Łoziński
postać: Mochelka reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1960 |
Stokrotki ogrodnika Barnaby
Jeremi Przybora
postać: Klemensik reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1960 |
Otrzęsiny krakowskie
Roman Pisarski
postać: Student reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 maja 1960 |
Chcemy być inni
Halina Auderska
postać: Adam reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1960 |
Julia
Stefan Otwinowski
postać: Ryś Gralewski reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 września 1960 |
Ostatni koncert
Stanisława Fleszarowa-Muskat
postać: Antoni Kolberg reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 stycznia 1961 |
Deutsches Heim
Helena Boguszewska, Jerzy Kornacki
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1961 |
Profesor i pchła
Hanna Januszewska
postać: Pulex magnificus reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 września 1961 |
Wspólny dom
Włodzimierz Domeradzki
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 października 1961 |
Pierścień królewny
Janina Osińska
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1961 |
Mały dobosz Komuny
Karol Koźmiński
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 października 1961 |
Kiedy ktoś zapuka
Tymoteusz Karpowicz
postać: On reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 października 1961 |
Cerebroskop
Konrad Fiałkowski
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1961 |
Podróż po Warszawie
Feliks Schober
postać: Pafcio reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1962 |
A to heca
Maria Szypowska
postać: Janek reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 lutego 1962 |
Karolcia
Maria Krüger
postać: Koralik reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1962 |
Partita na instrument drewniany
Stanisław Grochowiak
postać: Drugi z eskorty reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 marca 1962 |
Rok 1794
Władysław Reymont
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 czerwca 1962 |
Żołnierz królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 września 1962 |
Marynarz
Natalia Nadzieżdina
postać: Alik reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1962 |
Pingwiny Pana Poppera
Florence Atwater
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1963 |
Pomnik
Ludwik Górski
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 maja 1963 |
Bąk śpi
Hanna Januszewska
postać: Kowalik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 października 1963 |
Pieśń Matabela
Joanna Gorczycka
forma twórczości: role reżyseria: Gorczycka Joanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lutego 1964 |
Łowca lisów
Maria Szypowska
postać: Lis reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1964 |
O krasnoludkach i sierotce Marysi
Maria Konopnicka
postać: Pietrzyk reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1964 |
Przygoda w Wenecji
Hanna Januszewska
postać: Angelo reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 marca 1965 |
Dwa listy
Hanna Zdzitowiecka
postać: Zięba reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1965 |
Osy
Edmund Niziurski
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1965 |
Ballada o zatopionym mieście
Stefan Majchrowski
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 października 1966 |
Postrzyżyny, czyli przełom w Ziemowicie
Janusz Minkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Habielski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 grudnia 1966 |
Zbudź się Ferdynandzie
Ludwik Jerzy Kern
postać: Parasol reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1967 |
Niewidzialna orkiestra
Friedrich Feld
postać: Sebastian Machajło reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 października 1967 |
Matka i córka
Anna Komornicka
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 grudnia 1967 |
Cippolina
Carlo Bressana, Hanna Januszewska
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1967 |
Czarodziej ze szmaragdowego grodu
Frank Bauman
postać: Strach reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1968 |
Trubadur de Varsovie czyli zawracanie gitary
Lech Ignaszewski , Jonasz Kofta
postać: Lunatyk reżyseria: Habielski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 marca 1968 |
Niedźwiedź śpi
Hanna Januszewska
postać: Wiatr reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1968 |
Zbudź się Ferdynandzie
Ludwik Jerzy Kern
postać: Myślwiy reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 września 1968 |
Agnieszka i siedmiu rycerzy
Jadwiga Żylińska
postać: Sowizdrzał reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1968 |
Igła w stogu siana
Halina Pietrusiewicz
postać: Krawiec reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1968 |
Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Halina Pietrusiewicz
postać: Kuzyn Leon reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1968 |
Misie nie chcą spać
Ludwik Górski
postać: Miś Hopdziś reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1969 |
Pik-Pok w ZOO
Adam Bahdaj
postać: Pingwin Pik-Pok reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1970 |
Wiatr z księżyca
Eric Linklater
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1970 |
Wiatr z księżyca
Eric Linklater
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1970 |
Wiatr z księżyca
Eric Linklater
postać: Pan Parker reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1970 |
Wiatr z księżyca
Eric Linklater
postać: Pan Parker reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 kwietnia 1970 |
Pięciu podróżnych
Wiera Badalska
postać: Wedrowiec z kaszą reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 września 1970 |
Złota kaczka
Roman Pisarski
postać: Flisak reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 maja 1971 |
Kot z pawim ogonem
Alina Afanasjew, Jerzy Afanasjew
postać: Buldog Kuba Piernik reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1971 |
Posłuchajcie ludkowie
Janina Osińska
postać: Jasio reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1972 |
Czerwcowe zagadki
Barbara Lewandowska
postać: Kot Ostrowąs reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 stycznia 1973 |
Legenda o Warsie i Sawie
Wanda Chotomska
postać: Wiatr reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1974 |
Przygody pani Flakonik
Alf Prøysen
postać: Kot reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 listopada 1974 |
Stara latarnia
Hans Christian Andersen
postać: Próchno reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1974 |
Boreasz
Hanna Januszewska
postać: Chochoł I reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 października 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 października 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1982 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1982 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 czerwca 1982 |
Lądowanie na Marsie
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1982 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 października 1982 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 listopada 1982 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 kwietnia 1983 |
Jazda figurowa w upalne południe lata
Andrzej Turczyński
postać: Sprawozdarca radiowy reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Dzibiewicz reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 maja 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Dzibiewicz reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Dzibiewicz reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1983 |
Realizator dźwięku
Tadeusz Patulski
postać: Sprawozdawca reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 listopada 1988 |
Placek z rabarbarem
Katarzyna Ciążyńska
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 listopada 1988 |
Placek z rabarbarem
Katarzyna Ciążyńska
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Paszportowa żona
Jerzy Andrzejewski
postać: Bielski reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|