31 grudnia 1953 |
Klub kawalerów
Bałucki Michał
postać: Motyliński reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
15 kwietnia 1954 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Filo reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
30 czerwca 1954 |
Oberżystka
Goldoni Carlo
postać: Sługa Kawalera reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
18 grudnia 1954 |
Miesiąc na wsi
Iwan Turgieniew
postać: Matwiej reżyseria: Gulska-Eile Irma teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
28 lipca 1955 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Janek Topolski reżyseria: Daczyński Stanisław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 października 1955 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Służący w zajeździe reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 marca 1956 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Aleksy Sergiejewicz Bułanow reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 września 1956 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Dorowski reżyseria: Brzeziński Andrzej teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
2 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Stańczyk reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 marca 1958 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
postać: Bokcziło reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
2 grudnia 1958 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Emil reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 kwietnia 1959 |
Maria Stuart
Słowacki Juliusz
postać: Nick reżyseria: Burczyk S., Kubalski T. teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 sierpnia 1959 |
Mąż Fołtasiówny
Jurandot Jerzy
postać: Ciapuła reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 października 1959 |
Karmozyna
Alfred de Musset
postać: Minuccio reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 marca 1960 |
Kocham, kocham
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
postać: Sasza Szłyndow reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1960 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: Jewgienij Aleksandrowicz Arbienin reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 października 1960 |
Lekarz mimo woli
Moliere
postać: Sganarel reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
27 grudnia 1960 |
Azais
Louis Verneuil
postać: Feliks Borneret reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
29 kwietnia 1961 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Gustaw reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
13 czerwca 1961 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Walczak reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
29 stycznia 1962 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jonatan Jeremiasz Peachum reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 lutego 1963 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Ojciec Scholastyk reżyseria: Cegielski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
20 kwietnia 1963 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Musgrave reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
9 listopada 1963 |
Fantazy, czyli nowa Dejanira
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Fantazy Dafnicki reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 maja 1964 |
Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: układ pojedynków reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
23 listopada 1964 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
27 marca 1965 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Dyrektor Teatru reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
26 czerwca 1965 |
Kondukt
Bohdan Drozdowski
postać: Sadyban reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
31 sierpnia 1965 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Algernon Moncrieff reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
24 listopada 1965 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Oberon reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
5 lutego 1966 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Figaro reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
29 kwietnia 1966 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eugeniusz reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
23 czerwca 1966 |
Świecznik
Musset Alfred
postać: Imć Andrzej reżyseria: Jabłonkówna Leonia teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
22 września 1966 |
Żołnierz i bohater
George Bernard Shaw
postać: Bluntschli reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
22 kwietnia 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Willi reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
9 września 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Willi reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1968 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Algernon Moncrieff reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 maja 1969 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Kapelan reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 czerwca 1969 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Szambelan Jowialski reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 stycznia 1970 |
Wyznania mordercy
Walter Heynowski, Gerhard Scheumann
postać: Kongo-Muller reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
12 lutego 1970 |
Kondukt
Bohdan Drozdowski
postać: Sadyban reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
1 maja 1970 |
Apetyt na czereśnie
Agnieszka Osiecka
postać: Mężczyzna reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 października 1970 |
Wieczór Trzech Króli, czyli Wszystko Co Chcecie
William Shakespeare
postać: Błazen reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 października 1970 |
Wieczór Trzech Króli, czyli Wszystko Co Chcecie
William Shakespeare
postać: I ze straży reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 lutego 1971 |
Parady
Jan Potocki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 lutego 1971 |
Parady
Jan Potocki
forma twórczości: role reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 czerwca 1971 |
Wszyscy moi synowie
Arthur Miller
postać: Joe Keller reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 października 1971 |
Elektra, moja miłość
László Gyurkó
postać: Orestes reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 grudnia 1971 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Porfiry reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 kwietnia 1972 |
Pelikan
August Strindberg
postać: Zięć reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 września 1972 |
Hipnoza
Antoni Cwojdziński
postać: Jan reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
2 maja 1973 |
Koniec księgi VI
Jerzy Broszkiewicz
postać: Joannes IV reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 czerwca 1973 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kubiak Ryszard teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 czerwca 1973 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Macheath reżyseria: Kubiak Ryszard teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 listopada 1973 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Ojciec reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 stycznia 1974 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Gubernator reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 marca 1974 |
Świętoszek
Molière
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 marca 1974 |
Świętoszek
Molière
postać: Orgon reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 maja 1974 |
Tymon Ateńczyk
William Shakespeare
postać: Tymon (Flaminiusz, Lucyliusz, Serwiliusz) reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 lipca 1974 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Paweł Owidowicz reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
14 grudnia 1974 |
Znachor
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Profesor Wilczur reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
14 grudnia 1974 |
Znachor
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Znachor Antoni reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
23 lutego 1975 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Chłopicki reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
31 maja 1975 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: Ryszard-Gloucester reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
27 lutego 1976 |
Bułat Okudżawa
Bułat Okudżawa
forma twórczości: scenariusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
10 grudnia 1976 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Król Ignacy reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
28 stycznia 1977 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Iwan Wojnicki - Wujaszek Wania reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
1 grudnia 1977 |
Freuda teoria snów
Antoni Cwojdziński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|