31 stycznia 1946 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Malinowski reżyseria: Bielicz Jan teatr: Teatr Comoedia (MTD), Warszawa
|
11 marca 1946 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Malinowski reżyseria: Bielicz Jan teatr: Teatr Powszechny (MTD), Warszawa
|
19 maja 1946 |
Droga do świtu
Bohdan Pepłowski
postać: Celowniczy reżyseria: Bończa-Tomaszewski Zygmunt teatr: Teatr Comoedia (MTD), Warszawa
|
5 lutego 1947 |
Rozkoszna dziewczyna
Benatzky Ralf
postać: Szofer reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny Marynarki Wojennej (Teatr Domu Marynarza), Gdynia
|
15 kwietnia 1947 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Hrabia Neipperg reżyseria: Zastrzeżyński Wacław teatr: Teatr Aktorów Województwa Gdańskiego, Sopot
|
18 października 1947 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rembo reżyseria: Brodzikowski Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
26 grudnia 1947 |
Pani prezesowa
Maurice Hennequin, Pierre Veber
postać: La Moulaine; Franciszek reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
4 lutego 1948 |
Rozdroże miłości
Jerzy Zawieyski
postać: Michał reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
3 kwietnia 1948 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Grzegorz reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
3 kwietnia 1948 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Kopciuchowski reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
3 kwietnia 1948 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Obywatel reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
9 października 1948 |
Szkoła żon
Molière
postać: Horacy reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej (filia Teatru Polskiego Poznań), Gorzów Wielkopolski
|
6 października 1949 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Zbigniew reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
15 listopada 1949 |
Błękitna porcelana
Arvid Grigulis
postać: Linard Semgał reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
22 marca 1950 |
Wiosna w Norwegii
Engstrand Stuart
postać: Lars reżyseria: Krotke Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
7 czerwca 1951 |
Otwarte drzwi
Domański Marek
postać: Ridler reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
5 kwietnia 1952 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Antonio reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
4 listopada 1953 |
Za tych, co na morzu!
Ławrientiew Borys
postać: Komandor Szubin reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
1 lipca 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Lubowiecki reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
1 czerwca 1955 |
Dom lalki (Nora)
Henrik Ibsen
postać: Doktor Rank reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
14 stycznia 1956 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
22 grudnia 1956 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Bartos reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
25 maja 1957 |
Skowronek
Anouilh Jean
postać: Arcybiskup reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
28 września 1957 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Przewodniczący reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
28 września 1957 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Wydawca reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
10 stycznia 1958 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Wilkosz reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
27 marca 1958 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Uar Kiryłycz Bodajew reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
17 maja 1958 |
Awantury w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Beppe reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
11 października 1958 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Literat reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
8 stycznia 1959 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
postać: Sadi reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
5 maja 1959 |
Pamiętnik Anny Frank
Goodrich F., Hackett A.
postać: Dussel reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
3 czerwca 1959 |
Madame Sans-Gene
Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz
postać: Eternel reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
31 października 1959 |
Doradca królewski
Kuo Mo-Żo
postać: Czen-Czan-jin reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
17 listopada 1959 |
Dziewczynka z zapałkami (Próba serduszka)
Tadeusz Kwaśniewski
postać: Gospodarz reżyseria: Sobieraj Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
10 kwietnia 1960 |
Młyn
Vega Lope de
postać: Rufino reżyseria: Zespół teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
30 listopada 1960 |
Dwie barwy krwi
Harald Hauser
postać: George reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
16 lutego 1961 |
Wielki bluff
Głowacki Juliusz
postać: Major Olahan reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
24 października 1961 |
Marzenia i klęski
Howard Sidney
postać: Listonosz reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
3 lutego 1962 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Urbaniak reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
21 marca 1962 |
Osobliwe zdarzenie
Goldoni Carlo
postać: Filibert reżyseria: Mazurkiewicz Lesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
19 października 1962 |
Psie czasy, sierżańcie ...
Lewin Ira, Hyman Mac
postać: Porucznik Cover reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
24 stycznia 1963 |
Maison de France
Drozdowski Bohdan
postać: Palacz Manfred reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
23 kwietnia 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Lot reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
20 grudnia 1963 |
Piąta kolumna
Ernest Hemingway
postać: Dyrektor hotelu reżyseria: Cybulski Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
19 stycznia 1964 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Blocher reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
25 marca 1964 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Mentheith;Żołnierz;Nieznajomy reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
5 lipca 1964 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Boś reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
5 marca 1965 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Lemański reżyseria: zespół teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
16 października 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
15 kwietnia 1966 |
Paryski Gavroche
Szczepan Gąssowski
postać: Mabeuf reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
25 czerwca 1966 |
Stanisław i Bogumił
Maria Dąbrowska
postać: Wratysław reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
18 listopada 1966 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Respekt reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
11 marca 1967 |
Matka Courage
Bertolt Brecht
postać: Zbrojmistrz reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
17 czerwca 1967 |
Pamiętnik szubrawca, własną ręką napisany
Aleksander Ostrowski
postać: Grygor reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 października 1967 |
Cudzoziemczyzna
Aleksander Fredro
postać: Jakub reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
27 stycznia 1968 |
Maria Magdalena
Hebbel Fryderyk
postać: Adam reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 kwietnia 1968 |
Krosienka
Ignacy Krasicki
postać: Piast reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 kwietnia 1968 |
Krosienka
Ignacy Krasicki
postać: Arystofanes reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
25 stycznia 1969 |
W noc lipcową
Gorczyński Bolesław
postać: Sołtys reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
12 grudnia 1970 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Doktor Hugo reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
22 maja 1971 |
Opera za trzy grosze
Brecht Bertolt
postać: Pastor Kimball reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 października 1971 |
Chłopiec z orłem
Marian Kowalski
postać: Urzędnik reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
12 lutego 1972 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Alfred reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1972 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Hirszgold reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
27 maja 1972 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Wojciech de Pokorya-Pęcherzewicz reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
21 stycznia 1973 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Jagła Danuta teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 września 1973 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Błażej reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 lutego 1975 |
Dziesięć paradoksów prokuratora Kempnera
Józef Gruda
postać: Człowiek w pasiaku reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
20 grudnia 1975 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Stary Wiarus reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatry Dramatyczne (Sala im.Księcia Bogusława), Szczecin
|
19 listopada 1976 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Dygnitarz reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
12 marca 1977 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Maciejunio reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
25 maja 1977 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Wrona reżyseria: Jeruzal Jan teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
27 lipca 1977 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Niewolnik I reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
4 lutego 1978 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Woźny reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
10 marca 1979 |
Don Juan
Molière
postać: Służący Don Luoisa reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
14 kwietnia 1985 |
Stara kobieta wysiaduje
Tadeusz Różewicz
postać: Staruszek (gościnnie) reżyseria: Chrzanowski Zbigniew teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
7 grudnia 1985 |
Sługa Don Kiszota
Bąk Wojciech
forma twórczości: role reżyseria: May Andrzej teatr: Teatr Polski, Szczecin
|