Artykuły

Łódź. Konkursy na dofinansowanie festiwali

Środowe spotkanie Jakuba Wiewiórskiego, dyrektora wydziału kultury urzędu miejskiego z organizatorami łódzkich festiwali dotyczyło nowego projektu finansowania imprez.

Projekt zakłada, że wszystkie imprezy będą starały się o dofinansowanie w drodze konkursu, organizowanego dla dużych imprez raz do roku dla mniejszych dwa razy do roku. Duże imprezy miałyby szanse pozyskać powyżej 50 tys zł pod warunkiem wykazania wkładu własnego w wysokości 50 proc. budżetu wydarzenia. Mniejsze mogłyby otrzymać do 50 tys. zł przy zagwarantowaniu wkładu własnego w wysokości 20 proc.Uczestniczy spotkania pytali o kryteria doboru ekspertów, o to czy wydział kultury zadba, aby nie byli oni związani z żadnymi festiwalami, o elastyczność rozliczeń i możliwość przesuwania środków z jednego celu na inny

- Pomysł z konkursem jest dobry, ale warszawsko-krakowski. My musimy pamiętać, że mieszkamy w Łodzi. Tutaj sponsoring prywatny jest patriotyczno-sentymentalno-przyjacielski - mówił Adam Radoń, organizator Festiwalu Komiksu. - Żyjemy w mieście, które ma najniższą siłę nabywczą w kraju. Uwzględnijmy w katalogu kosztów wartość zdobytych patronatów medialnych i koszty wnoszone przez partnerów.

W katastrofalne tony uderzył Zbigniew Żmudzki, prezes oscarowego Se-Ma-Fora.

- Lepiej zostawmy, to co jest teraz. To jest upierdliwe, ale jest lepsze od tego projektu.

Wyliczał, że przy organizacji festiwalu trzeba pokryć także koszty cateringu gości bankietu, dodając, że jego festiwal w przyszłym roku na pewno się nie odbędzie.

Bartłomiej Wojdak, szef miejskiego wydziału promocji powiedział jednak, że nie ma możliwości pozostania przy starej formule. Wymagana jest forma konkursu. Negocjacjom mogą podlegać jedynie jego zasady.

- Problemem jest ilość środków, którymi dysponujemy. Sytuacja budżetowa jest, jaka jest. Nie przekreślam możliwości innego rozliczenia kosztów kwalifikowanych, ale wtedy mniej imprez otrzyma pieniądze - tłumaczył Wiewiórski.

I to chyba najlepsze podsumowanie dyskusji. Nie od dziś wiadomo, że z pustego w próżne i Salomon nie naleje.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji