Artykuły

Rozmowy o władzy

17 stycznia Teatr Polski im. Hieronima Konieczki zaprezentował widzom kolejną premierę. Tym razem na bydgoskiej scenie zagościł "Ryszard III", dramat Wiliama Szekspira.

Przedstawienie wyreżyserował dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy - Jacek Głomb, a w tytułowej roli wystąpił Mariusz Saniternik.

To nie pierwszy kontakt legnickiego reżysera z Teatrem Polskim. Na Festiwalu Prapremier Bydgoszcz 2004 widzowie obejrzeli spektakl "Wschody i Zachody Miasta", bydgoszczanom znane jest także przedstawienie "Ballada o Zakaczawiu" oraz "Obywatel M. - historyja". Po piątkowej prezentacji "Ryszarda III" publiczność wzięła udział w Rozmowach Scenicznych (na zdjęciu), które w bydgoskim teatrze odbywają się już po raz czwarty. O sztuce opowiadali reżyser oraz aktorzy.

Ryszard III to bohater zarażony chorobą zwaną władza. Król tak naprawdę nie jest złym człowiekiem, ale pozwala na istnienie wokół siebie siatki zła. To dwór czyni króla, a nie odwrotnie. Kto zwycięża w takim świecie? Kto jest w stanie przetrwać w klimacie zła? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy wieczornych rozmów scenicznych w Teatrze Polskim.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji