Artykuły

Warszawa. Teatr Ochoty wraca do gry

27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru odbędzie się pierwsza premiera nowego Teatru Ochoty. Spektakl "33 powieści, kótre każdy powinien znać" inauguruje działalnośc świeżo wyremontowanego budynku.

W ostatnim czasie budynek Teatru Ochoty dzięki funduszom europejskim w ramach "Mikroprogramu Rewitalizacji Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy" zyskał nowy blask. Trwający kilka sezonów remont obejmował dobudowę magazynów i trzech sal edukacyjnych, poprawę akustyki sali teatralnej oraz montaż nowych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Teatr został również przystosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnością ruchową. W budynku jest winda oraz podjazdy dla wózków inwalidzkich. Poza funkcjonalnym zmianami, teatr przeszedł także rewolucję estetyczną. Wszystkie przestrzenie zostały gruntownie odnowione, a za sprawą szklanej elewacji z motywem szachownicy obiekt zyskał nowoczesny i indywidualny charakter, wyraźnie zaznaczając swoją obecność na mapie dzielnicy.

Powrót do wyremontowanego i rozbudowanego budynku to wielkie szczęście i wielka przygoda, ale także wielkie wyzwanie. 3 lata to dużo czasu, wielu widzów zdążyło zapomnieć o Teatrze Ochoty przy ul. Reja 9. Mamy niepowtarzalną szansę, by zacząć wszystko od nowa - stworzyć nowy program, nową komunikację, nowe standardy pracy. Zaprezentować się publiczności w zupełnie nowej odsłonie - mówi dyrektor naczelna Teatru Ochoty Joanna Nawrocka.

Spektakl powstaje we współpracy Igora Gorzkowskiego z grupą młodych aktorów wyłonionych w otwartym konkursie POLOWANIE NA MOTYLE II. To pierwszy punkt nowego programu artystycznego Teatru Ochoty skierowanego do młodych twórców teatralnych oraz młodej widowni teatralnej.

Szóstka obcych sobie ludzi spotyka się na ekspresowym kursie literackim "33 powieści, które każdy powinien znać" zorganizowanym z dala od miasta, w tajemniczym budynku odciętym od Internetu, a tym samym od reszty świata.

Każdy z bohaterów trafił na kurs z innych powodów. Jedni z chęci podwyższenia intelektualnych kompetencji, drudzy z przyczyn natury osobistej. Szybko się okazuje, że zakwaterowani na odludziu kursanci są skazani na własne towarzystwo i literaturę. O poszczególnych etapach nauki grupa dowiaduje się z lakonicznych komunikatów wyświetlanych na monitorach. Zajęcia odbywają się bez udziału prowadzących. Ich przebieg oraz zaliczenie całkowicie zależy od uczestników.

Szczypior, Sasza, Magda, Miron, Merkel i Gabi wspólnie przechodzą przez świat m.in. "Niebezpiecznych związków" Choderlosa de Laclosa, "Braci Karamazow" Fiodora Dostojewskiego i "Nagiego lunchu" Williama S. Burroughsa. Z czasem grupę zaczyna łączyć intensywna literacka przygoda, w której indywidualne biografie uczestników przenikają się z losami bohaterów książek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji